Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Rozbor teaser traileru na Star Wars: The Rise of Skywalker

Jan Valušek 1

Včera byl na Star Wars Celebration představen první teaser trailer na devátou epizodu Star Wars: The Rise of Skywalker. V tomto článku se pokusím rozebrat jednotlivé scény a odpovědět na několik otázek, které byste po zhlédnutí ukázky mohli mít.

Stejně jako předchozí teaser trailery i tento začíná hlubokým dýcháním jedné z postav. U sedmičky to byl Finn, u osmičky Rey a nyní je to opět hlavní hrdinka trilogie. Rey se nachází na písečné planetě a její oblečení připomíná to ze Síly se probouzí, jen je o něco světlejší. Nachází se na této planetě jedna ze základen Odboje? Vzhledem k dalším scénám v traileru je to pravděpodobné.

„Předali jsme ti všechno své vědění. Teď v tobě žije tisíc generací. Ale tohle je tvůj boj,“ říká Luke, přičemž Rey vytahuje svůj světelný meč.

Proč ale Luke používá množné číslo? Dočkáme se snad více ikonických Jediů v podobě Force ghostů?

Pokud se zaměříte na Reyinu záštitu, zjistíte, že si spravila meč z předchozích epizod.

Poté se hrdinka připravuje na svůj akrobatický kousek, který spočívá v naskočení na loď (nebo přeskočení lodě?), jež vypadá jako hybrid TIE Interceptoru a Kylova TIE Silenceru. Nevypadá to, že by tato loď na Rey útočila, na druhou stranu loď podle rukavic pilotuje právě Kylo Ren. Těžko říct, na co se skutečně díváme.

Po opravdu efektním skoku se jedním záběrem přesouváme na hornatou a sněžnou planetu, na které se chystá přistát A-wing či jiná podobná loď. S největší pravděpodobností se jedná o rybářské/těžařské město, o kterém psal v jednom ze svých úniků server Making Star Wars. Tato sekvence měla být natáčena na jednom z největších filmových placů vůbec, takže se máme opravdu na co těšit.

Hledá zde Odboj posily a spojence? Je to možné.

Další záběr ukazuje Kylo Rena bez masky, který v jakémsi lese poráží k zemi svého nepřítele. Osobně mi tento voják připomíná jak svým vzhledem, tak také svou zbraní jednoho z Rytířů z Renu, kterého jsme viděli v Síle se probouzí. Proč by to ale Kylo dělal? Postavili se snad Rytíři na stranu ještě většího zla, než je První řád? Je ale samozřejmě možné, že se o Rytíře z Renu nejedná.

Nyní se dostáváme ke Kylově helmě. Tu dává dohromady nějaká velmi chlupatá postava. Making Star Wars v minulosti psal, že se ve filmu objeví postava připomínající opici, takže se pravděpodobně jedná právě o ní.

Proč se Kylo vrací ke své helmě? V Posledním z Jediů ji rozbil na kusy, protože se cítil ponížený Snokem. Protože chtěl nechat minulost zemřít. Teď, když už Snoke není, ho nemá kdo ponižovat. Navíc očekával, že se k němu Rey po zabití Snoka připojí – to se však nestalo. A právě protože se Rey a Kylo v sobě navzájem zklamali, se obě postavy vrací ke svým starým vzhledům.

Přesouváme se zpátky na poušť, kde vidíme Finna s tyčí Rey a Poea, který ve svém kostýmu vypadá jako Nathan Drake ze hry Uncharted 3 :).

Další záběr nám nabízí první pohled na nového droida s označením D-O. Ten se spolu s BB-8 na něco udiveně dívá.

Poté se nám konečně ukazuje Lando Calrissian v podání Billyho Dee Williamse. Lando vypadá stejně elegantně jako vždycky. Jeho plášť a triko připomínají oblečení, které měl na sobě Lando Donalda Glovera ve filmu Solo: Star Wars Story. Lando vypadá při pilotování Falconu spolu s Chewiem celkem šťastně. Není se čemu divit, když víte, že v tomto filmu neumřete.

Opět se přesouváme na poušť, kde se to začíná vyostřovat. Po Poeovi, Finnovi a C-3PO jdou mimo jiné létající vojáci Prvního řádu s jetpackem.

Krátký záběr potom ukazuje jakousi vesmírnou bitvu. Loď v popředí vypadá jako A-wing. Těžko ale říct, co je to za loď v pozadí. Barevně sice připomíná Venator z Klonových válek, svým tvarem a můstkem ale spíše destruktor třídy Imperial. Pravděpodobně se tedy jedná o úplně nový křižník.

Leia si prohlíží medaili, kterou kdysi dala Hanovi a Lukovi.

Předposlední scéna teaseru ukazuje Carrie Fisher. Jedná se o archivní záběr původně natočený pro Epizodu VII: Síla se probouzí. Pokud vám tato scéna něco alespoň trošku připomíná, vzpomeňte si na moment, kdy Rey v sedmičce krátce po smrti Hana Sola přilétá na základnu Odboje na D’Qaru a poté Leiu objímá. Pomocí počítačové grafiky bylo kompletně změněno prostředí scény i Reyino oblečení.

Závěrečná scéna nám odhaluje trosky (pravděpodobně druhé) Hvězdy smrti v oceánu. Tento nápad měl Abrams již od Síly se probouzí – kniha The Art of Star Wars: The Force Awakens dokonce odhalila některé artworky:

„Budeme vždycky s tebou. Nikdo není úplně ztracený,“ hlásá Luke Skywalker, načež následuje smích Palpatina. Jakým způsobem se Císař vrátí? Možností je několik – Force ghost, hologram, flashback… nebo snad žije v podmořské Hvězdě smrti nějaký pozůstatek Palpatina? Kdo ví. Každopádně si nemyslím, že Císař výbuch Hvězdy smrti nějakým záhadným způsobem přežil.

Celkově se mi trailer líbil a vypadá to, že když asi před dvěma lety J.J. Abrams jednomu fanouškovi řekl, že devítka „spojí všechny tři trilogie“, tak to myslel vážně. Jediné obavy mám z Palpatinova návratu, ale věřím, že i toto téma dovede Abrams zpracovat uspokojivým způsobem.


Jak se líbil teaser trailer vám? Jaký je váš nejoblíbenější moment? Postřehli jste něco, čeho jsem si já nevšiml? Podělte se o to v komentářích tady na webu nebo na našem Facebooku.

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
KukulienkaHO
KukulienkaHO
2 let před

Super trailer, príšerný názov.