Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

5 věcí, které chci ve hře Jedi: Fallen Order

Jan Valušek 0

Jedi: Fallen Order byl oznámen celkem nedávno na EA Play v minulém roce, ale do obchodů by měl dorazit již tyto Vánoce. Dosud toho o této hře moc nevíme. Oficiální informace jsou pouze takové, že se jedná o singleplayerovou akční adventuru odehrávající se pár let po epizodě III Pomsta Sithů. Budeme zde sledovat mladého Jediského padawana, jenž se snaží přežít Rozkaz 66. Na Fallen Order pracuje zkušené studio Respawn Entertainment, které vykutilo například sérii Titanfall.

Více informací prozatím neznáme. A i když se je dozvíme za dva a půl měsíce na Star Wars Celebration, chtěl bych se nyní podívat na pár věcí, které bych rád ve hře viděl.

1. Kvalitní a přiměřeně dlouhý Star Wars příběh

KOTOR II
Hra KOTOR II

Star Wars vždycky bylo, je a vždycky bude o příbězích z předaleké galaxie. I když jsme se jich ve hrách v posledních letech moc nedočkali – první Battlefront kampaň vůbec neobsahoval, druhý nám sice příběh už dodal, ale jednalo se o pouze vedlejší produkt vedle hry pro více hráčů – tak to vypadá, že se v Jedi: Fallen Order skutečně dočkáme plnohodnotného příběhu. Sami tvůrci označují tuto hru za singleplayerovou a já jim nemám důvod nevěřit.

Největší problém příběhu Battlefrontu II jsem viděl v jeho krátkosti, extrémnímu množství klišé a repetetivnosti. Neříkám, že BFII dělal všechno špatně, to ne – přinesl nám například skvělé postavy, jako je Iden Versio či Shrivv – ale tentokrát bych si přál něco… o dva levely výš.

Co se týká délky kampaně, těžko říct. Víme, že se bude jednat akční adventuru – to je ale celkem široký pojem. Z tohoto žánru tu máme třeba Assassin’s Creed IV: Black Flag, hru v otevřeném světě, ve které můžete strávit klidně až 60 hodin, na druhou stranu zde spadá také lineární The Last of Us, který dohrajete za čtvrtinu času stráveného v Black Flagu. Osobně se přikláním k tomu, že se bude jednat o lineárnější zážitek, a proto očekávám něco okolo 15 hodin.

2. Pocit nebezpečí. Přežívání

Obálka Kanan: The Last Padawan
Obálka komiksu Kanan: The Last Padawan

Když se hra na EA Play 2017 představila, Vince Zampella, výkonný ředitel Respawn Entertainment, několikrát zopakoval, že se hra odehrává v opravdu, opravdu, opravdu temném období pro Jedie. Nastal tedy čas to dokázat.

The Last of Us jsem v prvním bloku nezmínil jen tak náhodou. Jedná se totiž o postapokalyptickou survival hru, podle mě nejlepší svého druhu. Když ji hrajete, máte pocit, že se vám skutečně může něco stát, že nejste pánem herního světa, že musíte uvažovat, jak co nejefektivněji projít určité lokace a jak zlikvidovat nepřátele, a že musíte šetřit svými zdroji – náboji, lékárničkami a nástroji – protože o ně můžete lehce přijít a v herním světě jich tolik nenajdete.

Jedi: Fallen Order by mohl fungovat podobně: nezkušený Jedi, teprve objevující své schopnosti, všemocné Impérium vysílající své vojáky do všech koutů galaxie a především také Inkvizitoři, lovci přeživších Jediů, o kterých už teď z několika úniků víme, že se ve hře objeví.

3. Přiměřeně známých postav

Darth Vader - Rogue One
Darth Vader – Rogue One (Gabriel Carati)

Star Wars svět je plný ikonických postav. To ale neznamená, že ve hře potřebujeme Hana Sola, Leiu, Chewbaccu, Luka a Yodu, abychom poznali, že se jedná o příběh z tohoto univerza. Radši bych ve hře viděl zcela nové a rozmanité postavy, které tak nebude omezovat jejich osud ve filmech či seriálech.

Nedělám si ale naivní naděje, že se žádné známé postavy ve hře neobjeví – minimálně Vader v ní nějakou roli určitě sehraje.

4. Nové světy, nové kultury, noví vojáci

Planeta Pillio z kampaně Star Wars Battlefront II
Planeta Pillio z kampaně Star Wars Battlefront II

Star Wars se odehrává v obrovské předaleké galaxii, tak proč se omezovat na světy, které už jsme někde viděli? Battlefront II nám sice přinesl nádherně vypadající Pillio a urbanistický Vardos, ale obě planety jsme mohli prozkoumat pouze v jedné misi. Všechny ostatní lokace byly už dříve ve filmech či jiných hrách. Tentokrát bych si přál na nových planetách strávit daleko více času a poznat jejich prostředí a kultury.

Dále bych ve hře rád viděl další, dosud neviděný typ imperiálních vojáků. Třeba nějakou přechodnou fázi mezi klonovými vojáky a klasickými stormtroopery…?

5. Žádný multiplayer

Star Wars Battlefront II
Star Wars Battlefront II

I když jsou v Respawn Entertainment experti na multiplayerové hry, Jedi: Fallen Order je prezentovaný jako singleplayerová hra a tak by to mělo také zůstat. Vývoj hry pro více hráčů by vývojářům pouze sebral prostředky, které by mohli investovat do příběhové části. Na multiplayer tu máme Battlefront, teď je čas na pořádnou příběhovou jízdu.


A jaké věci byste chtěli ve hře Jedi: Fallen Order vy? Napište to do komentářů nebo na Facebook Star Wars Novinek.

Pokud nechcete, aby vám unikly nové informace nejen o hře Jedi: Fallen Order, sledujte tento web i nadále.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments