Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

2019 – Velký přehled toho, co nás čeká v příštím roce

Jan Valušek 0

Rok 2018 se chýlí ke konci, a tak je nejvyšší čas se podívat na to, co nás čeká v roce dalším. Myslím, že už teď můžu s jistotou říct, že se jedná o dosud nejnabitější rok pro fanoušky Star Wars – čeká nás několik knih, komiksů, nové sezóny animovaných seriálu, první hraný seriál a samozřejmě také očekávané zakončení Skywalkerovské ságy. Pojďme se tedy na to vše podívat.

Queen's Shadow

První román nás čeká již v březnu. Bude se jednat o další dílo E. K. Johnston (Ahsoka), které nás tentokrát vezme do období mezi první a druhou epizodou a bude se zaměřovat na bývalou královnu Naboo – Padmé Amidalu. Poté, co se z ní stane na popud nové královny senátorka, se Padmé musí s pomocí svých věrných služebnic zorientovat ve zrádných vodách politiky a utvořit si novou identitu ve stínu královny.

Vader - Dark Visions

V březnu se Darth Vader vydá do těch nejtemnějších zákoutí galaxie v nové limitované komiksové sérii. Nejobávanější padouch všech dob by se zde měl ukázat v úplně novém světle. Komiks napíše Dennis Hopeless (Cloak and Dagger, Jean Grey). O ilustraci prvního čísla se postará Paolo Villanelli (Star Wars: Lando Double or Nothing, Star Wars: Rogue One Adaptation) , o ilustraci druhého čísla pak Brian Level (Thanos Legacy, Amazing Spider-Man: Renew Your Vows).

Star Wars Celebration

Už v dubnu vypuknou Star Wars Celebration 2019. Uvidíme na nich trailery na epizodu IX, seriál The Mandalorian, sedmou epizodu Klonových válek a pravděpodobně i na druhou sérii seriálu Star Wars: Odboj. Velmi pravděpodobně se dozvíme detaily o nadcházející trilogii Riana Johnsona, o sérii filmů od tvůrců Hry o trůny a o hraném seriálu o Cassianovi Andorovi. Budou zde taktéž oznámeny nové knihy a komiksy. Divoká karta: Bude oznámen samostatný snímek o Obi-Wanovi Kenobim, který bude mít premiéru v prosinci 2020. MMW.

Master & Apprentice

Spisovatelka Claudia Gray, která stojí za knihami jako Lost Stars, Leia, Princess of Alderaan nebo Bloodline, napsala příběh o Obi-Wanovi a Qui-Gon Jinnovi odehrávající se ještě před epizodou I. Naskytne se nám tak příležitost se podívat na začínají vztah těchto dvou Jediů a na jejich minulost. Master & Apprentice dorazí v půlce dubna.

Age of Rebellion

V dubnu vyjde první číslo komiksové série Age of Rebellion, která navazuje na předchozí Age of Republic. Každé číslo této série se zaměří na jednoho záporáka, nebo jednoho hrdinu z období originální trilogie. Více se tak seznámíme s Landem Calrissianem, Jabbou Huttem, Hanem Solo, Boba Fettem, Lukem Skywalkerem, velkomofem Tarkinem, princeznou Leiou Organou a Darth Vaderem.

Vader Immortal

První epizoda VR příběhu Vader: Immortal: A Star Wars VR Series vyjde již na jaře exkluzivně na zařízení Oculus Quest (později se pravděpodobně dostane na ostatní VR headsety). Děj se bude zaměřovat, jak už název napovídá, na Darth Vadera a bude se odehrávat na planetě Mustafar v období mezi epizodami Pomsta sithů a Nová naděje. Ve hře se vydáme do Vaderova hradu, jenž jsme poprvé viděli v Rogue One: Star Wars Story. Na scénáři pracuje David S. Goyer, který se podílel na příbězích filmů Temný rytíř a Muž z oceli.

Alphabet Squadron

Alexander Freed (novelizace Rogue One) přináší příběh o eskadře Alphabet, která po událostech Návratu Jediů loví imperiální pozůstatky a snaží se ukončit válku jednou pro vždy. Každý ze členů této eskadry má unikátní loď (A-wing, B-wing, U-wing, X-wing a Y-wing). Kniha dorazí začátkem června.

Thrawn: Treason

Timothy Zahn (Thrawn, Thrawn: Alliances) zvládl postavu Thrawna převést do kánonu naprosto fantasticky. Proto v červnu vyjde již třetí kánonická kniha o tomto velkoadmirálovi. Děj se bude odehrávat někdy během čtvrté sezóny seriálu Povstalci a Thrawn, zklamaný pozastavením svému projektu TIE Defender, bude čelit zdánlivě nemožnému rozhodnutí: Zůstat věrný Impériu, či přispěchat na pomoc svému národu Chissů a bývalému atašé Eli Vantovi? I pokud by správná volba měla znamenat zradu, musí ji vykonat.

Age of ResistanceKomiksová série Age of Resistance bude navazovat na předchozí Age of Republic a Age of Rebellion a přiblíží nám postavy z období války mezi Odbojem a Prvním řádem. Více tak poznáme Poea Damerona, nejvyššího vůdce Snoka (!), Finna, kapitánku Phasmu, Rose Tico, generála Huxe, Rey a Kylo Rena. Jednotlivá čísla by měla mimo jiné odpovídat na dosud nezodpovězené otázky fanouškovské základny ohledně Síly se probouzí a Posledního z Jediů.

The Mandalorian

Po epizodě IX druhý nejočekávanější přídavek do Star Wars univerza příštího roku. První hraný seriál ze světa Hvězdných válek bude sledovat cesty osamělého pistolníka ve vnějších částech galaxie, které nejsou pod dohledem Nové republiky. Příběh je zasazen tři roky po Návratu Jedi, tedy po pádu Impéria, kdy ale ještě nestihl nastoupit První řád. V seriálu si zahrají takové hvězdy jako Pedro Pascal, Carl Weathers, Giancarlo Esposito nebo třeba Werner Herzog. Za scénářem stojí Jon Favreau, který je spolu s Davem Filonim výkonným producentem tohoto seriálu.

Jedi: Fallen Order

Jedi: Fallen Order bude příběhová videohra, ve které se ujmeme role Jediského padawana, který se po vyhlášení Rozkazu 66 snaží přežít. Ve hře by neměli chybět inkvizitoři známí ze seriálu Povstalci. Na hře pracuje studio Respawn Entertainment, jež je známé hlavně svými hrami ze série Titanfall. Podle názvu lze usuzovat, že bychom se v případě komerčního úspěchu mohli dočkat dalších her ze série „Jedi“.

Klonové války - 7. série

Po pěti letech se dočkáme finále seriálu Klonové války. Dvanáctidílná série uzavře příběhy známých postav na konci roku 2019. Do produkčního kormidla se vrátí padawan George Lucase – Dave Filoni.

Epizoda IX

Rok 2019 samozřejmě neuzavře nic jiného než vyvrcholení a uzavření Skywalkerovské ságy. Film se bude pravděpodobně odehrávat jeden rok po Posledním z Jediů. Kromě postav ze sedmičky a osmičky se vrátí také jedna z originální trilogie – Lando Calrissian v podobě Billy Dee Williamse. Potvrzený je taktéž Mark Hamill (Luke Skywalker) a překvapivě také Carrie Fisher (Leia Organa). Pro její scény budou použity materiály, které byly natočeny pro epizody VII a VIII, ale nakonec nebyly ve filmech použity. Mezi nováčky v předaleké galaxii bude patřit Matt Smith, Keri Russell, Richard E. Grant, Naomi Ackie a Dominic Monaghan.


Toto ale není vše. Určitě se dočkáme několika knih a komiksů, které budou doprovázet epizodu IX a potenciálně i seriál Mandalorian – na jejich oznámení si ale musíme počkat do Star Wars Celebration. Taktéž  je vysoce pravděpodobné oznámení druhé série animovaného seriálu Odboj.

Na co se v příštím roce těšíte nejvíc? Napište to na Facebook, Twitter nebo Instagram Star Wars Novinek nebo tady do komentářů.

Ať vás Síla provází i v příštím roce!

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na