Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Vzestup Skywalkera: Vazba mezi Rey a Kylem bude prozkoumána hlouběji. Výcvik Rey bude téměř u konce

Jan Valušek 0

Hlavní protagonisté sequelové trilogie Star Wars – Rey a Ben Solo – se v prvních dvou filmech značně proměnili. Z naivní a osamocené sběračky na Jakku se stala sebevědomá bojovnice, která nakonec svou rodinu našla – alespoň částečně – v Odboji. Její protějšek byl naopak konečně schopný se odpoutat od Snoka, jenž s ním neustále manipuloval a omezoval jej. Oba hrdinové budou v deváté epizodě Vzestup Skywalkera na vrcholu svých sil; výcvik Rey bude téměř u konce. Dozvěděli jsme se to v preview článku serveru Vanity Fair.

Rey (Daisy Ridley) na začátku teaser traileru k deváté epizodě

„Je super, že se ta scéna dostala na začátek teaseru,“ komentuje představitelka Rey Daisy Ridley úvodní scénu nedávného teaser traileru, „protože si myslím, že to je dobrá vizuální reprezentace toho, čím je Rey teď: je sebevědomá, klidná, už se tolik nebojí… Pořád je toho na ní moc, ale jiným způsobem. Působí to správně – je to méně nevyhnutelné a více se soustředí na svou cestu.“

Daisy Ridley dodává, že si Rey v úvodu filmu není jistá, zda vůbec může být ještě Kylo Ren vykoupen. Za jeho pád k temné straně dle ní částečně může i Kylovo komplikované dětství. Jeho rodiče totiž byli tak oddaní své práci – pašeráctví a vedení povstání – že na výchovu dítěte prostě nezbývalo tolik času.

„Kdybyste byli výsledkem takovýchto dvou lidí, z nichž oba mají silné charaktery a jsou své práci oddaní více než čemukoliv jinému, jaké by to bylo?“ ptá se Adam Driver, herec Kylo Rena, a přirovnává Skywalkero-Solovskou rodinu k té královské. Máte určitá privilegia, ano, ale také je na vás vyvíjen obrovský tlak. „Jak si z toho vybudujete přátelství? Jak si vůbec můžete uvědomit, jakou to má všechno váhu? Lehce se to může zvrtnout.“

Kylo Ren (Adam Driver) a Rey (Daisy Ridley) bojují za bouře. Jejich spojení Silou, které Driver nazývá „možná-vazba“, bude v deváté epizodě prozkoumáno ještě hlouběji.

Nemůže být pochyb, že ve filmu uvidíme nějaké úplně nové dovednosti se Sílou, dočkáme se ale i několika starších. Jednou z nich bude spojení mezi Rey a Kylo Renem. J.J. Abrams se rozhodl tuto vazbu, kterou jsme poprvé viděli v Johnsonově Epizodě VIII: Poslední z Jediů, dále rozšířit.

„A potom tu je ta možná-vazba s Rey,“ říká Driver, „a ta končí celkem otevřeně: bude se v jejich vztahu snažit pokračovat, nebo zavření dveří její lodě znamená i konec vztahu, který si možná budovali?“

Driver dodává, že osud Kylo Rena znal už od prvního setkání s J.J. Abramsem:

„Celková dějová linie byla velmi, nikoliv vágní, ale naopak velmi jasná – už od začátku jsme věděli, jak to skončí. Na podrobnostech se samozřejmě ještě nepracovalo, ale bavili jsme se o věcích, které jsme pro tento film plánovali.“

Jak to všechno skončí, uvidíme 19. prosince 2019, kdy Star Wars: Vzestup Skywalkera zamíří do českých kin.


Sága rodiny Skywalkerů vrcholí a vy se můžete těšit na známé herce i nové tváře. Vrátí se například Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo a Billie Lourd.

Nováčky v Epizodě IX budou Naomi Ackie, Richard E. Grant, Keri Russell, Matt Smith a Dominic Monaghan. Chybět nebude ani legenda Mark Hamill, nebo Anthony Daniels, Ian McDiarmid a Billy Dee Williams, který si zopakuje roli Lando Calrissiana. Na plátně uvidíme i Leiu Organu v podání Carrie Fisher. Tvůrci použijí dosud nezveřejněný materiál, který natočili k filmu Star Wars: Síla se probouzí.

Star Wars: Vzestup Skywalkera produkovali Kathleen Kennedy, J.J. Abrams a Michelle Rejwan. Výkonnými producenty byli Callum Greene a Jason McGatlin. Film režíruje J.J. Abrams, který spolu s Chrisem Terriem napsal scénář.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments