Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Vzestup Skywalkera: Střih filmu probíhal už při natáčení

Jan Valušek 0

Maryann Brandon, střihačka deváté epizody Star Wars: Vzestup Skywalkera, prozradila, že střih filmu probíhal už při natáčení. Zmínila se o tom během diskuze v pořadu Script to Screen.

Brandon v minulosti spolupracovala s režisérem J.J. Abramsem již na Síle se probouzí a mnoha dalších projektech, ale tentokrát to bylo poprvé, co se k této praktice uchýlili. Brandon toto rozhodnutí vysvětluje následovně:

„Když jsme dělali Sílu se probouzí, začali jsme v květnu a natáčení skončilo v říjnu. Do kin šel film další Vánoce. Tentokrát jsme ale začali až v srpnu, takže do února jsme natáčeli – máme o čtyři měsíce méně času a jedná se o obrovský film. Proto jsem přesvědčila J.J., aby mě nechal stříhat přímo na natáčecím place. Zpočátku říkal, že „tohle nikdy neděláme“, ale nakonec jsme to zkusili. Byla jsem na place pořád a zvykl si na to tak, že mi říkal, že „se od něj nemám vzdalovat na více než na deset stop“ – pokud se kamera pohnula o deset stop, tak jsem se pohnula taky! Byla jsem všude, venku, u vodních nádržích…“

„Dívala jsem se na to, co natáčí, a stříhala to, co natočili předchozí den. Pořád jsem měla vedle sebe kameramana, kterého jsem se mohla kdykoliv na cokoliv zeptat a on zase mě. Pokud jsem potřebovala nějaký záběr, nebo se J.J. rozhodl, že potřebujeme další záběr, postavili jsme v rohu zelené plátno a natočili to.“

„Poznala jsem obsazení a oni poznali mě – a to mi hodně pomohlo, abych pochopila, o co se snaží.“

Střih na place není v Hollywoodu žádnou novinkou, ale nyní vůbec poprvé byla tato praktika použita u Star Wars filmu (a u produkce J.J. Abramse). Dle slov Brandon lze soudit, že se jednalo o skvělý krok, který ji a ostatním tvůrcům pomohl práci zefektivnit.


Sága rodiny Skywalkerů vrcholí a vy se můžete těšit na známé herce i nové tváře. Vrátí se například Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo a Billie Lourd.

Nováčky v Epizodě IX budou Naomi Ackie, Richard E. Grant, Keri Russell, Matt Smith a Dominic Monaghan. Chybět nebude ani legenda Mark Hamill, nebo Anthony Daniels, Ian McDiarmid a Billy Dee Williams, který si zopakuje roli Lando Calrissiana. Na plátně uvidíme i Leiu Organu v podání Carrie Fisher. Tvůrci použijí dosud nezveřejněný materiál, který natočili k filmu Star Wars: Síla se probouzí.

Star Wars: Vzestup Skywalkera produkovali Kathleen Kennedy, J.J. Abrams a Michelle Rejwan. Výkonnými producenty byli Callum Greene a Jason McGatlin. Film režíruje J.J. Abrams, který spolu s Chrisem Terriem napsal scénář.

Star Wars: Vzestup Skywalkera dorazí do českých kin 19. prosince 2019.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments