Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Vzestup Skywalkera odhalí původ Prvního řádu a završí konflikt mezi Jedii a Sithy

Jan Valušek 0

Třicet let po konci Návratu Jediů se kvůli neschopnosti a ignoranci Nové Republiky dostal k moci První řád v podstatě pouhým lusknutím prstu. O původu této neo-imperialistické organizace se dozvíme v deváté epizodě Star Wars: Vzestupu Skywalkera„Bylo to, jako kdyby se argentičtí nacisté dali dohromady a začali nacismus obnovovat,“ vysvětluje Abrams v rozhovoru pro Vanity Fair.

Válka mezi Odbojem a vesmírnými nacisty však nebude jediným konfliktem, který bude ve filmu vyřešen – dočkáme se také završení tisíce let dlouhého sporu mezi Jedii a Sithy.

Do prvního zmíněného konfliktu se zapojí samozřejmě i Poe Dameron, který byl mezi událostmi sedmičky a devítky povýšen a nyní je z něj jeden z vůdců povstání. Zatímco v předchozích filmech byla trojka Rey-Finn-Poe téměř pořád rozdělená, nyní budou mít daleko více společných scén.

„Mají spolu nějakou historii, kterou jste neviděli,“ říká herec Oscar Isaac. Mezi Epizodou VII a IX uběhl přibližně jeden rok. „Kdežto v jiných filmech byl Poe celkem osamocený vlk, nyní je součástí skupiny. Byli spolu na několika misích a mají teď k sobě daleko osobnější vztah.“

John Boyega (Finn), Daisy Ridley (Rey) a Oscar Isaac (Poe Dameron)

Rodinou Poea Damerona je dle Isaaca především Finn, jehož představitel John Boyega vysvětluje, že Finn konečně našel místo, kam skutečně patří:

„Myslím, že je teď aktivním členem Odboje. V Epizodě VIII si ještě nebyl jistý, za koho vlastně bojuje. Od té doby ale udělal jasné rozhodnutí.“

Anthony Daniels je jediným hercem, který se objevil ve všech Star Wars filmech. Jeho postava – droid C-3PO – je vůbec první postavou, jež v Nové naději promluvila. Jestli bude i tou poslední, nevíme, ale podle Danielse by nás měl Threepio ve filmu opravdu překvapit. Daisy Ridley navíc prozradila, že Daniels byl na place téměř každý den a tentokrát s ním pracovala více než kdy dřív.

Star Wars: Vzestup Skywalkera dorazí do českých kin 19. prosince 2019.


Sága rodiny Skywalkerů vrcholí a vy se můžete těšit na známé herce i nové tváře. Vrátí se například Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo a Billie Lourd.

Nováčky v Epizodě IX budou Naomi Ackie, Richard E. Grant, Keri Russell, Matt Smith a Dominic Monaghan. Chybět nebude ani legenda Mark Hamill, nebo Anthony Daniels, Ian McDiarmid a Billy Dee Williams, který si zopakuje roli Lando Calrissiana. Na plátně uvidíme i Leiu Organu v podání Carrie Fisher. Tvůrci použijí dosud nezveřejněný materiál, který natočili k filmu Star Wars: Síla se probouzí.

Star Wars: Vzestup Skywalkera produkovali Kathleen Kennedy, J.J. Abrams a Michelle Rejwan. Výkonnými producenty byli Callum Greene a Jason McGatlin. Film režíruje J.J. Abrams, který spolu s Chrisem Terriem napsal scénář.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments