Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Vzestup Skywalkera: Nové postavy aneb posily Odboje a Prvního řádu

Jan Valušek 0

Magazín Vanity Fair dnes vydal vyčerpávající preview, který nám přiblížil blížící se Star Wars: Vzestup Skywalkera. Jedním z hlavních témat byly nové postavy, jež jsme doposud ve filmech neviděli. V tomto článku se na ně podíváme.

Generál Pryde

Ve vedení Prvního řádu se ke Kylo Renovi a generálu Huxovi připojí generál Pryde. Ztvární ho britský nominant na Oscara Richard E. Grant. O této postavě bohužel nic dalšího nevíme.

Krátce po zveřejnění fotky se kvůli zdánlivé podobnosti začalo spekulovat, jestli není Pryde otec Huxe. Na odpověď naštěstí nemusíme čekat až do vydání filmu, jelikož z knihy Phasma víme, že Huxův otec zemřel několik let před událostmi Síly se probouzí.

Generál Hux (Domhnall Gleeson) a generál Pryde (Richard E. Grant) na palubě Kylo Renova destruktoru

Jannah

Na stranu Odboje se naopak přidá postava Naomi Ackie – Jannah. Její podobu jsme poprvé viděli na Star Wars Celebration, ale nyní se nám nabízí detailnější pohled. Nový snímek odhaluje, že její hlavní zbraní bude skutečně luk, jak se dříve spekulovalo.

Tvorové, na jejichž hřbetech hrdinové sedí, se jmenují arbokové.

Finn (John Boyega) a Jannah (Naomi Akcie) na hřbetech arboků vedou útok proti mechanizovaným jednotkám Prvního řádu

Zorii Bliss

Hodní, zlí… Co na tom záleží? Keri Russell si ve filmu zahraje maskovanou námezdní lovkyni Zorri Bliss, jejíž oddanost neznáme. Na fotce ji vidíme ve čtvrti zlodějů na sněhem pokryté planetě Kijimi. Její fialovo-zlaté oblečení doplňují dvě podobně stylizované pistole.

Zorii Bliss (Keri Russell) ve čtvrti zlodějů na sněhem pokryté planetě Kijimi

Rytíři z Renu

O Rytířích z Renu téměř nic nevíme. I když jsme je viděli v jednom z trailerů na Sílu se probouzí, v samotném filmu nám toho moc neřekli (vlastně nic). Pouze se na pár sekund objevili ve vizi Rey. To by se však v deváté epizodě mělo změnit, jelikož je konečně uvidíme v akci (a snad se dozvíme i něco z jejich minulosti).

J.J. Abrams, koordinátor kaskadérů Eunice Huthart a Rytíři z Renu

„Elitních vymahačů Kylo Renovy temné vůle“ bude celkem šest a každý z nich bude mít jinou zbraň. Dva z nich se přizpůsobili boji na dálku, zbytek preferuje osobnější přístup.

Na fotce je vidíme na nové písečné planetě s názvem Pasaana.


Sága rodiny Skywalkerů vrcholí a vy se můžete těšit na známé herce i nové tváře. Vrátí se například Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo a Billie Lourd.

Nováčky v Epizodě IX budou Naomi Ackie, Richard E. Grant, Keri Russell, Matt Smith a Dominic Monaghan. Chybět nebude ani legenda Mark Hamill, nebo Anthony Daniels, Ian McDiarmid a Billy Dee Williams, který si zopakuje roli Lando Calrissiana. Na plátně uvidíme i Leiu Organu v podání Carrie Fisher. Tvůrci použijí dosud nezveřejněný materiál, který natočili k filmu Star Wars: Síla se probouzí.

Star Wars: Vzestup Skywalkera produkovali Kathleen Kennedy, J.J. Abrams a Michelle Rejwan. Výkonnými producenty byli Callum Greene a Jason McGatlin. Film režíruje J.J. Abrams, který spolu s Chrisem Terriem napsal scénář.

Star Wars: Vzestup Skywalkera dorazí do českých kin 19. prosince 2019.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments