Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Vzestup Skywalkera: Matt Smith oficiálně potvrzen

Jan Valušek 0

V srpnu minulého roku vydalo Varietu exkluzivní zprávu o obsazení Matta Smithe (The Crown, Doctor Who) ve filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera. Server označil jeho roli označil za klíčovou. O to bylo podivnější, když sám Matt Smith v březnovém rozhovoru pro LA Times řekl, že „pokud ví, tak ve filmu rozhodně není“.

Nyní však může nastat všem pochybnostem konec, jelikož se Smithovo jméno v souvislosti s devátou epizodou Star Wars objevilo na několika mezinárodních webech Disney, včetně toho českého.

Otázkou zůstává, proč byla jeho role dosud tak utajovaná. Budeme-li brát v potaz tvrzení Variety, že se jedná o klíčovou roli, nemělo by jít o žádné malé cameo. Do hry tak opět vstupuje například spekulace o tom, že si tento herec zahraje mladého Palpatina. Ačkoliv se to ještě v listopadu mohlo zdát jako naprostá blbost, teď, po prvním teaser traileru, který potvrzuje, že se Císař vrátí, by to mohlo dávat smysl. Je ale samozřejmě možné, že si Smith zahraje úplně novou postavu. Neočekávám, že se před vydáním filmu dočkáme jakékoliv informace o jeho postavě, takže do té doby můžeme pouze spekulovat.

Sága rodiny Skywalkerů vrcholí a vy se můžete těšit na známé herce i nové tváře. Vrátí se například Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo a Billie Lourd.

Nováčky v Epizodě IX budou Naomi Ackie, Richard E. Grant, Keri Russell, Matt Smith a Dominic Monaghan. Chybět nebude ani legenda Mark Hamill, nebo Anthony Daniels a Billy Dee Williams, který si zopakuje roli Lando Calrissiana. Na plátně uvidíme i Leiu Organu v podání Carrie Fisher. Tvůrci použijí dosud nezveřejněný materiál, který natočili k filmu Star Wars: Síla se probouzí.

Star Wars: Vzestup Skywalkera produkovali Kathleen Kennedy, J.J. Abrams a Michelle Rejwan. Výkonnými producenty byli Callum Greene a Jason McGatlin. Film režíruje J.J. Abrams, který spolu s Chrisem Terriem napsal scénář.

Star Wars: Vzestup Skywalkera dorazí do českých kin 19. prosince 2019.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments