Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Vzestup Skywalkera: John Williams složil již 25 minut hudby, první sestřih filmu se mu velmi líbil

Jan Valušek 0

Star Wars: Vzestup Skywalkera, vyvrcholení devítidílné ságy Skywalkerů, zamíří do kin již tento prosinec. Tento film bude posledním Star Wars snímkem, ke kterému složí hudbu John Williams. Tento legendární skladatel si nedávno promluvil s deníkem The Times a dotkl se i deváté epizody.

Williams se podělil o to, že již viděl jeden z prvních sestřihů filmu a začal se skládáním hudby. Té má asi po měsíci složené kolem 25 minut. Williamsovi se navíc to, co dosud viděl, velmi líbilo.

John Williams se na Star Wars poprvé podílel v 70. letech, kdy jej Georgovi Lucasovi doporučil režisér Steven Spielberg. Již v té době složil ikonické znělky a motivy, které provází Star Wars dodnes a pravděpodobně budou provázet i v budoucnu. Ačkoliv Williams již nebude skládat hudbu k trilogii Riana Johnsona a k filmům Davida Benioffa a D.B. Weisse, jistě budou jejich soundtracky z díla Williamse alespoň z části vycházet.

Skladatel dle svých slov dnes pracuje velmi odlišně než před 40 lety – za den toho složí méně, a i proto začal tak brzy. (Pro porovnání:  Michael Giacchino složil soundtrack k Rogue One za čtyři a půl týdne.) Williams si ale oživení Star Wars filmů pod taktovkou Disney užívá daleko více než jejich původní úspěch, i kvůli svým vlastním úspěchům v osobním životě.

John Williams - Rey's Theme (Audio Only)


Sága rodiny Skywalkerů vrcholí a vy se můžete těšit na známé herce i nové tváře. Vrátí se například Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo a Billie Lourd.

Nováčky v Epizodě IX budou Naomi Ackie, Richard E. Grant, Keri Russell, Matt Smith a Dominic Monaghan. Chybět nebude ani legenda Mark Hamill, nebo Anthony Daniels, Ian McDiarmid a Billy Dee Williams, který si zopakuje roli Lando Calrissiana. Na plátně uvidíme i Leiu Organu v podání Carrie Fisher. Tvůrci použijí dosud nezveřejněný materiál, který natočili k filmu Star Wars: Síla se probouzí.

Star Wars: Vzestup Skywalkera produkovali Kathleen Kennedy, J.J. Abrams a Michelle Rejwan. Výkonnými producenty byli Callum Greene a Jason McGatlin. Film režíruje J.J. Abrams, který spolu s Chrisem Terriem napsal scénář.

Star Wars: Vzestup Skywalkera dorazí do českých kin 19. prosince 2019.