Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Vzestup Skywalkera byl nominovaný na tři Oscary

Jan Valušek 0

Americká Akademie filmového umění a věd dnes oznámila nominace na letošní Oscary. Jako všechny předešlé Star Wars filmy byl na některé z nich nominovaný i Vzestup Skywalkera.

Devátá epizoda se v kategorii Nejlepší vizuální efekty utká s Avengers: Endgame, Irčanem, Lvím králem a válečným snímkem 1917, v kategorii Nejlepší střih zvuku s Le Mans ’66 (Ford v Ferrari), Jokerem, 1917 a Tenkrát v Hollywoodu, v kategorii Nejlepší hudba poté s Jokerem, Malými ženami, Manželskou historií a opět 1917.

Herec Adam Driver, který v sequelové trilogii ztvárňuje Bena Sola, byl nominovaný v kategorii Nejlepší herec za svou roli ve snímku Manželská historie. Ve stejném filmu hrála Laura Dern (viceadmirálka Holdo v osmé epizodě) nominovaná v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli.

Úspěch zaznamenal taktéž scenárista a režisér Rian Johnson, jenž aktuálně pracuje na nové Star Wars trilogii, se svým snímkem Na nože v kategorii Nejlepší původní scénář. Do kategorií Nejlepší kostýmy, Nejlepší výprava, Nejlepší střih, Nejlepší adaptovaný scénář a Nejlepší film se poté dostal snímek režiséra osmé epizody Mandaloriana Taiky Waititi – Králíček Jojo.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments