Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Vzestup Skywalker je pátým Star Wars filmem, který vydělal přes miliardu dolarů. Celkově série v kinech utržila už deset miliard dolarů

Jan Valušek 0

Vzestup Skywalkera se dnes stal pátým Star Wars filmem, který v kinech utržil přes miliardu dolarů. Závěrečná epizoda ságy Skywalkerů této hranice dosáhla po 26 dnech od premiéry. Vzestup Skywalkera se tak přidává k Síle se probouzí (12 dní), Poslednímu z Jediů (19 dní), Rogue One (39 dní) a Skryté hrozbě, která miliardu překonala až při znovu vydání filmu ve 3D verzi v roce 2012.

Devátá epizoda je zatím 9. nejvýdělečnějším snímkem minulého roku a 45. nejvýdělečnějším filmem vůbec, v Česku ji vidělo přes 380 tisíc diváků.

Tržby celé série Star Wars v kinech potom překročily hranici 10 miliard dolarů, což se předtím podařilo pouze frančíze Marvel Cinematic Universe od Marvelu. Odborníci přitom odhadují, že minimálně jednou tolik vydělává merchandise. Nemalou část příjmu tvoří taktéž televizní, videoherní, knižní a komiksová tvorba.

Společnost Disney koupila Lucasfilm v roce 2012 za přibližně 4 miliardy dolarů a od té doby Star Wars jen v kinech vydělaly více než 5,8 miliardy.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments