Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Všechny Star Wars filmy jsou na Disney+ dostupné ve 4K rozlišení s HDR. Některé scény byly rozšířeny o nové záběry

Jan Valušek 4

Dnes byla v USA, Kanadě a Nizozemsku spuštěna nová streamovací služba Disney+. V poměrně rozsáhlé knihovně, která obsahuje tvorbu od všech studií Disney, včetně Marvelu, Pixaru a Nat Geo, se nacházejí také filmy ze světa Star Wars. Všechny jsou dostupné ve 4K rozlišení s podporou Dolby Vision HDR a Atmos. Dosud byla v UltraHD rozlišení vydána pouze osmá epizoda a samostatný snímek o Hanu Solovi.

Rozlišení však nemá být jedinou změnou. Podle několika různých zdrojů se má jednat o zcela nové skeny originální a prequelové trilogie, které sice vycházejí hlavně ze speciálních edic z let 1997, resp. 2004, ale mají upravené například také barvy.

Disney+ verze
Blu-ray verze

Před epizody I – VI se dále vrátila znělka 21st Century Fox, jež byla odebrána v roce 2012, když Disney koupilo Lucasfilm. Tento krok bezesporu souvisí s březnovou akvizicí Foxu společností Disney.

Poslední změny se týkají samotných scén – i když se zde jedná o minimální úpravy. Například Greedo řekne ve čtvrté epizodě o jednu větu navíc předtím, než ho Han Solo zastřelí.

4K remastery jsou zatím dostupné exkluzivně na Disney+, o vydání na fyzických médiích zatím nic nevíme. Poslední dobou se ale o Blu-ray kolekci ságy Skywalkerů mluví stále častěji, takže se nejspíše jedná o pouhou otázku času.

Disney+ bude v Česku a na Slovensku dostupné nejdříve koncem příštího roku.

Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Beardys
Beardys
1 rok před

Zdravím, mohu otázku? Možná hloupou, ale přece jen se zeptám. Animovaný seriál klonových válek. Bude dostupný i zde na disney + ? popř. jak se k němu v dnešní době s titulkami dostat a nečekat rok než vyjde Disney + u nás a na Slovensku?

Schier Erik
Schier Erik
1 rok před

Dobrý den jak to bude s češtinou v Disney+, až to bude fungivat i u nás. Bude to na stejnym principu jako na HBO, nebo ne?

pan Barron
pan Barron
1 rok před

Takže se už jedná o čtvrtý remaster a úpravy.
1997
2004
2011 (tu mám)
?2019?
Bohužel v České republice si budeme muset ještě rok počkat.