Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Všechny Star Wars filmy jsou na Disney+ dostupné ve 4K rozlišení s HDR. Některé scény byly rozšířeny o nové záběry

Jan Valušek 4

Dnes byla v USA, Kanadě a Nizozemsku spuštěna nová streamovací služba Disney+. V poměrně rozsáhlé knihovně, která obsahuje tvorbu od všech studií Disney, včetně Marvelu, Pixaru a Nat Geo, se nacházejí také filmy ze světa Star Wars. Všechny jsou dostupné ve 4K rozlišení s podporou Dolby Vision HDR a Atmos. Dosud byla v UltraHD rozlišení vydána pouze osmá epizoda a samostatný snímek o Hanu Solovi.

Rozlišení však nemá být jedinou změnou. Podle několika různých zdrojů se má jednat o zcela nové skeny originální a prequelové trilogie, které sice vycházejí hlavně ze speciálních edic z let 1997, resp. 2004, ale mají upravené například také barvy.

Disney+ verze
Blu-ray verze

Před epizody I – VI se dále vrátila znělka 21st Century Fox, jež byla odebrána v roce 2012, když Disney koupilo Lucasfilm. Tento krok bezesporu souvisí s březnovou akvizicí Foxu společností Disney.

Poslední změny se týkají samotných scén – i když se zde jedná o minimální úpravy. Například Greedo řekne ve čtvrté epizodě o jednu větu navíc předtím, než ho Han Solo zastřelí.

4K remastery jsou zatím dostupné exkluzivně na Disney+, o vydání na fyzických médiích zatím nic nevíme. Poslední dobou se ale o Blu-ray kolekci ságy Skywalkerů mluví stále častěji, takže se nejspíše jedná o pouhou otázku času.

Disney+ bude v Česku a na Slovensku dostupné nejdříve koncem příštího roku.

Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Beardys
Beardys
11 měsíců před

Zdravím, mohu otázku? Možná hloupou, ale přece jen se zeptám. Animovaný seriál klonových válek. Bude dostupný i zde na disney + ? popř. jak se k němu v dnešní době s titulkami dostat a nečekat rok než vyjde Disney + u nás a na Slovensku?

Schier Erik
Schier Erik
11 měsíců před

Dobrý den jak to bude s češtinou v Disney+, až to bude fungivat i u nás. Bude to na stejnym principu jako na HBO, nebo ne?

pan Barron
pan Barron
11 měsíců před

Takže se už jedná o čtvrtý remaster a úpravy.
1997
2004
2011 (tu mám)
?2019?
Bohužel v České republice si budeme muset ještě rok počkat.