Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Vrcholná republika: Lucasfilm ukazuje dalšího Jedie a představuje mocný klan San Tekků

Jan Valušek 0

Odložený start nové éry Star Wars se blíží, a Lucasfilm tak pokračuje v odhalování nových detailů o tomto období. Už v lednu příštího roku začnou vycházet první knihy a komiksy, které se budou odehrávat během Vrcholné republiky, přibližně 200 let před ságou Skywalkerů.

Pokud nejste s obdobím Vrcholné republiky seznámeni, doporučujeme vám přečíst si následující články o této éře:

Tentokrát nám autoři představují dalšího Jedie a rodinný klan, jenž je hybnou silou Vrcholné republiky.

Trandoshanský Jedi Sskeer

„Sskeer má zásadní roli v komiksu od Marvelu a je naprostá radost ho psát,“ říká o novém Jediovi Cavan Scott, jeden z autorů komiksu The High Republic. „Je to drsný a svéhlavý Trandoshan, který má tolik zkušeností, že si je ani nepamatuje. Je loajální a brutálně upřímný, Sskeer vždycky řekne, co si myslí… nebo to si alespoň Avar Kriss a ostatní Jediové myslí. Ale to všechno se má změnit. Tento mistr Jedi má tajemství, které mu rve srdce.“

Sskeer

Mocný klan San Tekků

Lor San Tekka, který na začátku sedmé filmové epizody předává Poeu Dameronovi část mapy k Luku Skywalkerovi, pochází z dříve mocného rodu San Tekků. Ten sehrál důležitou roli právě v období Vrcholné republiky.

„Dříve to byla jen snaživá rodina průzkumníku hyperprostoru, která hledala užitečné cesty ve vnějších částech galaxie,“ vysvětluje Charles Soule, jeden z autorů Vrcholné republiky. „Klan San Tekků se stal dynastií, která v popředí s technologiemi a unikátními technikami dovolila kancléři Lina Sohovi a jeho velké galaktické Republice bezpečně expandovat do nových oblastí. Klan, na který je dohlíženo následovníky Marlon a Vellis San Tekkovými, těsně spolupracuje s Republikou a stává se velmi důležitou součástí její odpovědi na Velkou pohromu. San Tekkovi ale mají tajemství… Jejich vzestup nepřišel zadarmo.“

Další vzhled Avar Kriss

Na závěr nám Lucasfilm dává nahlédnout na další vzhled Avar Kriss, rytířky Jedi, která byla představena v minulém článku.

Oděv na mise obsahuje ochranné vybavení, pouzdro na světelný meč a chrániče zápěstí s vyjímatelným comlinkem.

Avar bude jednou z hlavních postav knihy Light of the Jedi, jež éru Vrcholné republiky 5. ledna 2021 odstartuje.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments