Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Vrcholná Republika: Lucasfilm odhaluje padawany ze zlaté éry Jediů

Jan Valušek 0

Lucasfilm pokračuje v odhalování nových detailů o knihách a komiksech z období tzv. Vrcholné Republiky. V této zcela nové éře galaktické historie se podíváme přibližně dvě stě let před události ságy Skywalkerů, kdy Jediové byli na svém vrcholu.

Tentokrát nám tvůrci dávají nahlédnout na padawany, učně Jediů, kteří se v jednotlivých dílech objeví.

„Padawani z období Vrcholné Republiky jsou opravdu rozmanití, a to jak v dovednostech, tak oddanosti a svých osobnostech,“ vysvětluje Jennifer Heddle z vydavatelství Lucasfilm. „Někteří se zdráhají vyhledávání dobrodružství, zatímco jiní je vyhledávají až příliš; někteří jsou extrémně talentovaní v dovednostech se Silou, zatímco ostatní se možná budou muset snažit o trochu více. Chtěli jsme ukázat širokou škálu mladých lidí, aby se každý čtenář mohl s některým z nich ztotožnit.“

Burryaga

Burryaga je jedním z mála Wookieů, který odcestoval z lesnatého Kashyyyku, aby mohl studovat v honosných prostorách Jediského chrámu na planetě Coruscant. Podle autora Charlese Soula má obouruční světelný meč. Burryagovou přirozenou schopností je vycítit emoce ostatních, což ho od ostatních odlišuje. Jeho mistr Nib Assek se pak pro lepší komunikaci naučil jazyk Wookiů Shyriiwook.

Kde se objeví: Román Light of the Jedi od Charlese Soula

Reath Silas

Reath Silas bude postavou, která si projde velkou proměnou. Jeho mistryně Jora Malli je totiž jednou ze členek rady Jediů, a proto většinu svého času Reath trávil na Coruscantu na diplomatických schůzích a setkáních. Události ho ale donutí vydat se na okraj galaxie, čímž se utvrdí v tom, co v něm skutečně je.

Kde se objeví: Román Into the Dark od Claudie Gray

Lula Talisola

Daniel José Older, autor komiksu, ve kterém se objeví Lula Talisola, ji popisuje jako loajální a soucitnou padawanku, která se stará o své dva nejlepší přátele Farzala a Qorta. Lula miluje to, co dělá, a nemůže se dočkat, až se z ní stane plnohodnotná rytířka. Je jednou z nejlepších Jedijek a se světelným mečem to umí nejlépe z celé své třídy.

Kde se objeví: Komiks The High Republic Adventures od Daniela Josého Oldera

Bell Zettifar

Bell je učněm legendárního Jedie Lodena Greatstorma a doufá, že jeho učení přežije. Spolu se svým mistrem je na jedné z Jediských stanic na světě Elphrona, kde se snaží udržovat mír a šířit světlo. Na ilustraci si nelze nevšimnout Bellovy čtyřnohé parťačky Ember, na kterou nedá dopustit.

Kde ho najdeme: Román Light of the Jedi od Charlese Soula


První knihy a komiksy z období Vrcholné republiky začnou vycházet začátkem příštího roku. Celou éru pak odstartuje román Light of the Jedi od Charlese Soula, který vychází 5. ledna 2021.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments