Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

VR příběh Vader: Immortal nám ukáže odlišnou stránku Sithského lorda

Jan Valušek 0

V pátek byla na Star Wars Celebration plně představena první epizoda připravovaného příběhu pro virtuální realitu Vader Immortal. Dočkali jsme se i dalšího traileru.

Vader Immortal: A Star Wars VR Series- Episode I Official Trailer

V příběhu se vydáme na Mustafar, planetu, na které má Vader postavený svůj hrad. Ten jsme poprvé viděli ve filmu Rogue One: Star Wars Story. Hlavní postava, kapitán pašerácké lodi Windfall, a jeho droidí společnice ZOE3 (dabuje Maya Rudolph – Big Mouth, Brides Maids) se zapletou s Impériem a jsou povoláni samotným Darth Vaderem na tajnou a tajemnou misi. Nikdo netuší, o jakou misi se jedná, a právě to se snažíte zjistit.

V průběhu hry se potkáte s mnoha postavami. Jednou z nich je zcela nová postava válečného veterána a imperiála admirála Kariuse, kterého dabuje Steve Blum – Zeb ze seriálu Povstalci. Ve Vader Immortal také detailněji poznáme Mustafarany a jejich kulturu. Prominentnější osobou by měla být jejich vůdkyně a kněžka.

previous arrow
next arrow
Slider

Na otázku, proč si tvůrci vybrali zrovna Vadera, odpovídají, že se sami sebe ptali, koho by chtěli v takovémto příběhu potkat nebo koho by se dokonce báli. Logicky tak z toho vzešel padlý padawan Anakin Skywalker. Navíc se jedná o zajímavou dobu – Vader se teprve stává temným lordem, a my tak uvidíme jeho jinou stránku. Podle scenárista Davida S. Goyera se podíváme i do jeho hlavy a odhalíme, že se pod helmou vlastně skrývá smutek a truchlení. Vy jako divák nebude pouhým pozorovatelem, ale postavy včetně Vadera s vámi budou interagovat a mluvit. Vader bude dabovaný Scottem Lawrencem, kterého můžete znát jako Jareka Yeagera ze seriálu Odboj.

Vader Immortal bude napojený na další počin studia ILMxLAB VR Secrets of the Empire – novinka se bude odehrávat jen pár dní po něm. Náznaky na připravovaný příběh se podle Matta Martina, člena Lucasfilm Story Group, schovávají i v komiksu o Vaderovi od Charlese Soule. Časově bude tento VR zážitek zatím nejdelší Star Wars „hrou“ pro virtuální realitu. Čekat máme okolo 45 – 60 minut u každé ze tří epizod. První epizoda se zaměří na souboj se světelným mečem, ve druhé už začnete objevovat a používat své schopnosti se Silou.

První epizoda Vader Immortal vyjde do konce jara letošního roku na zařízení Oculus Quest a Oculus Rift.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments