Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Ve hře Jedi: Fallen Order se budete snažit obnovit řád Jediů

Jan Valušek 0

V rámci pátečního zveřejnění gameplay videa ze hry Jedi: Fallen Order vyšel také první preview. O ten se postaral Andrew Reiner z Game Informeru, který se hrou strávil ve studiu Respawn Entertainment dva dny. V článku jsme se dozvěděli také nové detaily o příběhu hry.

Hlavním hrdinou je bývalý Jediský padawan Cal Kestis, který se v minulosti účastnil Klonových válek a učil se umění Síly. To se však změnilo Palpatinovým Rozkazem 66, jenž prohlásil všechny Jedie za nepřátele Republiky. Nyní, několik let po událostech Epizody III: Pomsta Sithů, se Cal skrývá před Impériem na planetě Bracca a dělá vše proto, aby nebyl odhalen. Jakékoliv použití Síly by znamenalo okamžité prozrazení a nastartovalo by pronásledování imperiální Inkvizicí. Bracca se nachází ve středním Okraji galaxie a Impérium ji používá jako loděnici, na které jsou opuštěné lodě rozmontovávány a rozebírány na součástky. To je prací i našeho hrdiny Cala. Po několika letech jeho pobytu na této planetě se ale přihodí určitá událost, která donutí Cala použít Sílu, čehož si Impérium všimne a rozpoutá se tak nemilosrdné pronásledování Inkvizicí v čele s Druhou sestrou.

„Dostane se do styku s tajemnou ženou, bývalou rytířkou Jedi, která se jmenuje Cere a myslí si, že může obnovit Jediský řád,“ říká Stig Asmussen, vedoucí herního vývoje. „Cal je skeptický a nejistý Jediským řádem, ale věří v přežívání. Dohodne se s ním: ‚Pokud mi pomůžeš, dokončím tvůj Jediský výcvik.‘ Pro něj to je neskutečně lákavé, jelikož potřebuje vše, co by mu pomohlo přežít.“

Cal si zpočátku není Cereninými úmysly jistý, ale po nějaké době začne věřit jak jí, tak šanci vzkřísit řád Jediů. Tvůrci upozorňují, že zatímco Cal bude hlavní bojovou silou a Cere ho bude vysílat na různé mise, samotná rytířka se bude držet spíše v pozadí a vše plánovat. Místo toho si mladý padawan utvoří vztah se svým droidem BD-1. Na jeho vzhledu pracovali vývojáři ve spolupráci s Lucasfilmem několik měsíců. Jeho zvuky nevytvořil nikdo jiný než Ben Burtt, díky kterému tu máme ikonický řev Chewbaccy, Darth Vaderovo dýchání či pípání R2-D2.

Ve hře se objeví také několik již známých postav. Jednou z nich bude například povstalec lomeno terorista Saw Gerrera. Toho můžete znát z filmu Rogue One či seriálů Klonové války a Povstalci. Hlas mu propůjčí jeho filmový představitel Forest Whitaker.

Jedi: Fallen Order vyjde 15. listopadu 2019 na PC, Xbox One a PlayStation 4.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments