Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

V seriálu o Cassianovi se objeví postavy, které byly vystřiženy z filmů. Dosahujeme filmové kvality, říká VFX guru Neal Scanlan

Jan Valušek 0

Hraný seriál o postavě Cassiana Andora z Rogue One byl oznámen už v listopadu 2018 a jeho natáčení by po několika odkladech mělo odstartovat začátkem června tohoto roku. Ačkoliv by aktuální situace okolo šíření nového koronaviru mohla znamenat další odložení, nic to nemění na tom, že předprodukce je v plném proudu.

Na seriálu pracuje mimo jiné Neal Scanlan, expert na speciální a vizuální efekty, který se podílel na všech Star Wars filmech od akvizice Lucasfilmu společností Disney. Držitel Oscara si nedávno promluvil se serverem MovieWeb a prozradil, že se v sérii objeví také postavy, jež byly původně vytvořeny pro úplně jiné projekty, ale buď se nakonec nedostaly do finálního produktu, nebo na obrazovce strávily pouze minimální množství času.

„Zábavné na tom je, a to v mnoha ohledech, že tahle práce není odlišná od práce na filmu. Rozhodně neděláme žádné kompromisy. Ve všech odděleních máme stejné tvůrčí podmínky a můžeme dělat, čeho jsme schopni.

Taky máme takový seznam postav. Hodně postav, které jsme pro všechny ty filmy vytvořili, se nedostalo do finálních sestřihů, protože to tak u filmů bývá, nebo byly na obrazovkách pouze tak krátce, že máme tu skvělou příležitost přivést některé postavy zpět a zakomponovat je do nového příběhu, řekněme, více integrovaně. Myslím, že to bude senzační. Podle mě je to druhá příležitost pro všechno, co jsme vytvořili, plus příležitost posunout televizní tvorbu ve smyslu kvality, o kterou se snažíme a které dosahujeme.“

Lucasfilm seriál označuje jako špionážní thriller s příběhy naplněné špionáží a smělými misemi, jež budou obnovovat v galaxii naději a pomáhat vymanit se ze sevření nemilosrdného Impéria. V příběhu se podíváme i do Cassianova dětství a uvidíme jeho mladší sestru.

Premiéra je aktuálně nastavená na rok 2021 na streamovací službě Disney+. Do hlavní role se vrátí Diego Luna a k němu se přidá Alan Tudyk jako droid K-2SO. Showrunnerem a výkonným producentem seriálu je Stephen Schiff (The Americans). Scénář k pilotní epizodě napsal Tony Gilroy (Rogue One), který bude několik epizod režírovat. Sérii natočí kameraman Jonathan Freeman (Boardwalk Empire).

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments