Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Thrawn se vrací ve své třetí knize s podtitulem Treason

Jan Valušek 0

Thrawn se opět vrací na scénu – dnes vychází třetí kánonická kniha o tomto velkoadmirálovi s podtitulem Treason (Zrada). Román opět napsal Timothy Zahn.

Oficiální synopse:

Velkoadmirál Thrawn čelí ultimátnímu testu věrnosti vůči Impériu v tomto epickém Star Wars románu od autora bestsellerů Timothy Zahna.

„Kdybych měl sloužit Impériu, velel byste mé věrnosti.“

Takový byl slib velkoadmirála Thrawna císaři Palpatinovi, když se potkali poprvé. Od té doby se Thrawn stal jedním z nejefektivnějších nástrojů Impéria, který pronásledoval své nepřátele až na samý okraj známé galaxie. Ale ať už se Thrawn stal jakkoli dychtivou zbraní, Císař sní o něčem daleko ničivějším.

A nyní, když byl pozastaven Thrawnův projekt pro výrobu TIE Defenderů a veškeré prostředky byly převedeny na tajný projekt Orsona Krennica – Hvězdu smrti, si Thrawn začne uvědomovat, že se moc v Impériu nehodnotí jen podle vojenských schopností či podle účinnosti taktik. Dokonce ani ten nejchytřejší velkoadmirál se nemůže ani zdaleka rovnat síle ničit celé planety.

Thrawn si postupně zajišťuje svou pozici v imperiální hiearchii, když ho najednou kontaktuje jeho bývalý chráněnec Eli Vanto s důležitým varováním ohledně Thrawnova domovského světa. Thrawn musí učinit zdánlivě nemožnou volbu: vykonat povinnost vůči Chisské radě, nebo být věrný Impériu, kterému přísahal sloužit. I pokud by správná volba měla znamenat zradu, není jiné cesty.

Román je aktuálně dostupný pouze v angličtině, a to jak v tuhé, tak měkké vazbě. Můžete jej koupit například na německém Amazonu nebo v online knihkupectví Amazonu Book Depository (doprava zdarma). Český překlad by měl vyjít někdy během příštího roku.

Timothy Zahn se již několikrát vyjádřil, že nehodlá v psaní knih o Thrawnovi zastavovat, a tak se pravděpodobně příští rok dočkáme dalšího dílu.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments