Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

The Rise of Skywalker: Tvůrci komentují návrat Palpatina, název a délku filmu

Jan Valušek 0

Největší rozrušení v traileru na Star Wars: The Rise of Skywalker vyvoval jednoznačně závěrečný smích Palpatina. Producentka a prezidentka Lucasfilmu Kathleen Kennedy v rozhovoru pro Yahoo prozradila, že jeho návrat byl v plánu už od doby, kdy začali pracovat na Epizodě VII: Síla se probouzí.

„Bylo to v plánu dlouhou dobu. Nevěděli jsme, jak přesně to uděláme, ale ano, vždycky jsme ho chtěli mít v Epizodě IX.“

Kennedy také vysvětluje, proč se rozhodli film pojmenovat The Rise of Skywalker:

„Myslím si, že ‚The Rise of Skywalker‘ na nic neodpovídá. Vlastně je provokativní, klade otázky a mohl by znamenat hned několik věcí. A myslím si, že to pro nás bylo důležité; nechtěli jsme název, který by prozradil příběh. Zároveň jsme ale chtěli něco emociálního, což pro nás byla výzva, ale myslím, že slovo ‚Skywalker‘ dobře zachycuje celých 40 let se Star Wars.“

J.J. Abrams navíc v pořadu Good Morning America prozradil, že během psaní scénáře se radil s Georgem Lucasem, Lawrencem Kasdanem (scenárista Impéria vrací úder, Návratu Jediů a Solo: Star Wars Story) a Rianem Johnsonem (Poslední z Jediů). Snímek by měl více prozkoumat rodinný původ Rey, ale přitom ctít to, co jsme viděli v minulém filmu.

Na otázku, jak film bude dlouhý, Abrams odpovídá, že aktuálně jsou na devadesáti minutách, protože střih není u konce. „Může to být kdekoliv mezi pěti minutami a čtyřmi hodinami.“ The Rise of Skywalker má nejdelší scénář ze všech Star Wars filmů.


Devátá a závěrečná epizoda skywalkerovské ságy zamíří do českých kin 19. prosince 2019.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments