Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

The Mandalorian představuje postavy, detaily o příběhu a mnohem více

Jan Valušek 0

Na Star Wars Celebration proběhl diskuzní panel o připravovaném seriálu The Mandalorian. Scenárista seriálu Jon Favreau, výkonný producent Dave Filoni a herci Pedro Pascal, Gina Carano a Carl Weathers se podělili o nové detaily. Pojďme se na to vše podívat. Nezapomeňte taktéž zhlédnout uniklý trailer, který byl původně určen pouze pro diváky na místě.

The Mandalorian Panel - Sunday

The Mandalorian se v odehrává v odlehlých oblastech galaxie pět let po Epizodě VI: Návrat Jediů v období, kdy galaxii zmítá chaos způsobený porážkou Impéria. Hlavní postavou je námezdní lovec, osamělý pistolník a člen podsvětí Mandalorian, který je ztvárněný hercem Pedrem Pascalem. Podle něj se jedná o silného, tajemstvím zahaleného hrdinu s pochybnou morálkou. Z počátku dělá Mandalorian to, co každý jiný lovec – loví odměny a vydělává si peníze.

previous arrow
next arrow
Slider

Po nějaké době se mu ale naskytne příležitost pracovat pro vůdce gildy námezdních lovců. Tato postava se jmenuje Greef Marga (Carl Weathers) a po Mandovi potřebuje, aby pro něj získal určitý předmět, který má pro jeho klienta nevypočitatelnou hodnotu. Mandalorian nabídku přijme a „udělá, co je třeba“. Další prominentní postavou je Cara Dune, bývalá členka povstalecké armády. Cara je samotářka a podle její představitelky Giny Carano má problém se začleněním do společnosti.

Mandalorianova bitevní loď se jmenuje Razorcrest. Při natáčení byla používána její miniatura, nejedná se tedy o digitální model (ten byl využíván pouze jako předloha). Pro její zpohybnění vytvořil John Knoll, legenda v odvětví speciálních efektů, speciální zařízení, které vytvořilo autentické pohyby letu. Pro lepší představu doporučuji zhlédnout výše uvedené video (od času 47:35).

Jon Favreau prozradil, že seriál byl vytvořen tak, ať ho můžou sledovat i lidé, kteří o Star Wars nic nevědí. Pokud ale máte Star Wars rádi, užijete si ho o to víc. Seriál svým tónem nejvíce připomíná originální trilogii, ale to neznamená, že v něm není nic nového – uvidíme nové postavy, planety, rasy, druhy i lodě. Při vytváření se tvůrci inspirovali westernovými a samurajskými filmy; sám Pascal podotkl, že je v Mandalorianovi hodně Clinta Eastwooda.

previous arrow
next arrow
Slider

V seriálu se setkáme s pozůstatkem Impéria, což už víme nějakou dobu. Na natáčení jeden den tvůrci potřebovali tolik stormtrooperů, že zjistili, že nemají dostatek uniforem. Proto Dave Filoni a Jon Favreau obvolali charitativní organizaci 501st Legion, jejíž členové mají brnění stormtrooperů. Po domluvě se několik desítek členů zúčastnilo samotného natáčení a v produkci seriálu tak jsou zapojení i samotní fanoušci.

Snad se již brzy dočkáme oficiálního traileru.


Po příbězích Janga a Boby Fetta vstupuje do univerza Star Wars další bojovník. The Mandalorian je zasazen mezi období pádu Impéria a vzestupu Prvního řádu. Budeme následovat cesty osamělého pistolníka ve vnějších částech galaxie, které nejsou pod dohledem Nové republiky…

Hlavní roli si zahraje Pedro Pascal (NarcosHra o trůny). K němu se přidají Carl Weathers (Rocky), Gina Carano (Deadpool), Nick Nolte (Hlubina), Giancarlo Esposito (Breaking Bad), Werner Herzog (Jack Reacher), Omid Abtahi (Hunger Games) a Emily Swallow (Supernatural).

Scénář napsal Jon Favreau (Iron Man), který je spolu s Davem Filoni (Star Wars: Povstalci) výkonným producentem seriálu. Režie se chopí Deborah Chow (Jessica Jones), Rick Famuyiwa (Dope), Taika Waititi (Thor: Ragnarok), Bryce Dallas Howard, dcera Rona Howarda, režiséra Solo: Star Wars Story, a právě Dave Filoni.

The Mandalorian má premiéru nastavenou na 12. listopadu tohoto roku na streamovací platformě Disney+.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments