Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

The Mandalorian představuje postavy, detaily o příběhu a mnohem více

Jan Valušek 0

Na Star Wars Celebration proběhl diskuzní panel o připravovaném seriálu The Mandalorian. Scenárista seriálu Jon Favreau, výkonný producent Dave Filoni a herci Pedro Pascal, Gina Carano a Carl Weathers se podělili o nové detaily. Pojďme se na to vše podívat. Nezapomeňte taktéž zhlédnout uniklý trailer, který byl původně určen pouze pro diváky na místě.

The Mandalorian se v odehrává v odlehlých oblastech galaxie pět let po Epizodě VI: Návrat Jediů v období, kdy galaxii zmítá chaos způsobený porážkou Impéria. Hlavní postavou je námezdní lovec, osamělý pistolník a člen podsvětí Mandalorian, který je ztvárněný hercem Pedrem Pascalem. Podle něj se jedná o silného, tajemstvím zahaleného hrdinu s pochybnou morálkou. Z počátku dělá Mandalorian to, co každý jiný lovec – loví odměny a vydělává si peníze.

previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

Po nějaké době se mu ale naskytne příležitost pracovat pro vůdce gildy námezdních lovců. Tato postava se jmenuje Greef Marga (Carl Weathers) a po Mandovi potřebuje, aby pro něj získal určitý předmět, který má pro jeho klienta nevypočitatelnou hodnotu. Mandalorian nabídku přijme a „udělá, co je třeba“. Další prominentní postavou je Cara Dune, bývalá členka povstalecké armády. Cara je samotářka a podle její představitelky Giny Carano má problém se začleněním do společnosti.

Mandalorianova bitevní loď se jmenuje Razorcrest. Při natáčení byla používána její miniatura, nejedná se tedy o digitální model (ten byl využíván pouze jako předloha). Pro její zpohybnění vytvořil John Knoll, legenda v odvětví speciálních efektů, speciální zařízení, které vytvořilo autentické pohyby letu. Pro lepší představu doporučuji zhlédnout výše uvedené video (od času 47:35).

Jon Favreau prozradil, že seriál byl vytvořen tak, ať ho můžou sledovat i lidé, kteří o Star Wars nic nevědí. Pokud ale máte Star Wars rádi, užijete si ho o to víc. Seriál svým tónem nejvíce připomíná originální trilogii, ale to neznamená, že v něm není nic nového – uvidíme nové postavy, planety, rasy, druhy i lodě. Při vytváření se tvůrci inspirovali westernovými a samurajskými filmy; sám Pascal podotkl, že je v Mandalorianovi hodně Clinta Eastwooda.

previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

V seriálu se setkáme s pozůstatkem Impéria, což už víme nějakou dobu. Na natáčení jeden den tvůrci potřebovali tolik stormtrooperů, že zjistili, že nemají dostatek uniforem. Proto Dave Filoni a Jon Favreau obvolali charitativní organizaci 501st Legion, jejíž členové mají brnění stormtrooperů. Po domluvě se několik desítek členů zúčastnilo samotného natáčení a v produkci seriálu tak jsou zapojení i samotní fanoušci.

Snad se již brzy dočkáme oficiálního traileru.


Po příbězích Janga a Boby Fetta vstupuje do univerza Star Wars další bojovník. The Mandalorian je zasazen mezi období pádu Impéria a vzestupu Prvního řádu. Budeme následovat cesty osamělého pistolníka ve vnějších částech galaxie, které nejsou pod dohledem Nové republiky…

Hlavní roli si zahraje Pedro Pascal (NarcosHra o trůny). K němu se přidají Carl Weathers (Rocky), Gina Carano (Deadpool), Nick Nolte (Hlubina), Giancarlo Esposito (Breaking Bad), Werner Herzog (Jack Reacher), Omid Abtahi (Hunger Games) a Emily Swallow (Supernatural).

Scénář napsal Jon Favreau (Iron Man), který je spolu s Davem Filoni (Star Wars: Povstalci) výkonným producentem seriálu. Režie se chopí Deborah Chow (Jessica Jones), Rick Famuyiwa (Dope), Taika Waititi (Thor: Ragnarok), Bryce Dallas Howard, dcera Rona Howarda, režiséra Solo: Star Wars Story, a právě Dave Filoni.

The Mandalorian má premiéru nastavenou na 12. listopadu tohoto roku na streamovací platformě Disney+.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na