Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

The Mandalorian měl stejný rozpočet na epizodu jako poslední série Hry o trůny

Jan Valušek 1

The Mandalorian je jednoznačně vlajkovou lodí připravované streamovací služby Disney+, a proto bylo už od začátku jasné, že do něj Disney investuje nemalou částku. Zpočátku se mluvilo o 100 milionech dolarů na desetidílnou sezónu, ale od té doby se mnohé změnilo. První řada byla zkrácena na osm epizod a Disney se rozhodl ještě o něco přidat na rozpočtu. Ten se podle zdrojů The Wall Street Journal zastavil na patnácti milionech dolarů na epizodu, tedy asi 120 milionech na první sezónu.

Mandalorian se tak řadí na půlené první místo nejdražší televizní produkce spolu s poslední sezónou Hry o trůny. Podobný rozpočet na epizodu se očekává také u seriálu ze světa Pána prstenů od Amazonu.

První sezóna je dle scenáristy a výkonného producenta Jona Favreau již hotová a začíná probíhat předprodukce řady druhé. Vzhledem k dosavadní spokojenosti společnosti Disney s Favreauovou prací neočekáváme žádné menší částky.

Nové detaily o Mandalorianovi se dozvíme v sobotu 24. srpna (našeho času), kdy v rámci D23 EXPO proběhne diskuzní panel o připravované tvorbě pro streamovací službu Disney+. Panel začne v 0:30 (našeho času). Někdy v tomto termínu očekáváme zveřejnění prvního traileru.


Po příbězích Janga a Boby Fetta vstupuje do univerza Star Wars další bojovník. The Mandalorian je zasazen mezi období pádu Impéria a vzestupu Prvního řádu. Budeme následovat cesty osamělého pistolníka ve vnějších částech galaxie, které nejsou pod dohledem Nové republiky…

Hlavní roli si zahraje Pedro Pascal (NarcosHra o trůny). K němu se přidají Carl Weathers (Rocky), Gina Carano (Deadpool), Nick Nolte (Hlubina), Giancarlo Esposito (Breaking Bad), Werner Herzog (Jack Reacher), Omid Abtahi (Hunger Games) a Emily Swallow (Supernatural).

Scénář napsal Jon Favreau (Iron Man), který je spolu s Davem Filoni (Star Wars: Povstalci) výkonným producentem seriálu. Režie se chopí Deborah Chow (Jessica Jones), Rick Famuyiwa (Dope), Taika Waititi (Thor: Ragnarok), Bryce Dallas Howard a Dave Filoni.

První epizoda seriálu The Mandalorian bude mít premiéru 12. listopadu 2019 na streamovací platformě Disney+.

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
jehla
jehla
1 rok před

Nevidím tak žádný potvory mimozemský, snad tam chybět nebudou…