Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

The Mandalorian: Hlavní a vedlejší postavy a co o nich víme

Jan Valušek 0

V sobotu vyšel první trailer na hraný seriál The Mandalorian, který krátce představil hlavní, ale i vedlejší postavy seriálu. Spolu s ním se herci na akci D23 EXPO podělili o několik detailů o svých rolích. V tomto článku se na ně podíváme.

Mandalorian

Mandalorian

Mandalorian, hraný Pedrem Pascalem, je hlavní postava seriálu. Je to námezdní lovec, osamocený pistolník a tajemstvím zahalený hrdina s pochybnou morálkou. Rád pracuje o samotě a když se do něčeho pustí, tak do toho jde naplno. Cestuje lodí Razorcrest, která nejenže je z období Klonových válek, ale na palubě má i přístroj na zmrazovaní svých odměn do karbonitu. A ano, Mandalorian má i své reálné jméno.

Moff Gideon

Moff Gideon

Giancarlo Esposito se ujme role bývalého imperiálního Moffa Gideona. Moffové bývali za dob Prvního galaktického impéria správci územních jednotek, ale teď, když se Impérium zhroutilo, jednají tito guvernéři na vlastní pěst a mají své vlastní armády – a ta Gideonova je obzvláště ambiciózní. V traileru vidíme, že má i svou vlastní jednotku Death trooperů, a v dřívějších záběrech ze Star Wars Celebration se proháněl ve stíhačce TIE.

Podle svého představitele by mohl být vnímán jako dobyvatel, ale jinými i jako spasitel, protože se snaží přinést do chaosu ve Vnějším okraji řád a pořádek.

Greef Carga

Greef Carga

Ve Vnějším okraji vládne po pádu Impéria chaos, což je ideální situace pro vzestup podsvětí. Carl Weathers ztvární v seriálu Greefa Cargu, vůdce gildy námezdních lovců. Greef má pod sebou hned několik „byznysových partnerů“, ale jen Mandalorian přijme zakázku, kterou nikdo jiný přijmout nechce.

Cara Dune

Cara Dune

Gina Carano si v seriálu zahraje Caru Dune, bývalou vojačku Povstalecké aliance, která se postupem času stala žoldačkou. Cara je samotářka a podle její představitelky má problém se začleněním do společnosti.

IG-11

IG-11

Tento droidí námezdní lovec je namluvený hercem a režisérem Taikou Waititi. Z prvního traileru víme, že se střetne s Mandalorianem a bude s ním spolupracovat. O jeho osobnosti toho moc nevíme, ale když vezmeme v potaz jeho dabéra, lze očekávat, že přinese do seriálu alespoň nějakou dávku humoru.

Někteří fanoušci si ho můžou splést s IG-88, který se asi na dvě sekundy objevil v páté epizodě Impérium vrací úder – pokud se to týká vás, nebojte, nejste sami. S proslulým IG-88 si ho totiž budou plést i některé postavy v samotném seriálu.


Další vedlejší postavy:

Werner Herzog jako záporná postava

Nick Nolte jako ugnaught Kuiil

Natalia Tena jako Twi’lečka

Bill Burr jako neznámá postava

Zdroj: Entertainment Weekly


Po příbězích Janga a Boby Fetta vstupuje do univerza Star Wars další bojovník. The Mandalorian je zasazen mezi období pádu Impéria a vzestupu Prvního řádu. Budeme následovat cesty osamělého pistolníka ve vnějších částech galaxie, které nejsou pod dohledem Nové republiky…

Hlavní roli si zahraje Pedro Pascal (NarcosHra o trůny). K němu se přidají Carl Weathers (Rocky), Gina Carano (Deadpool), Nick Nolte (Hlubina), Giancarlo Esposito (Breaking Bad), Werner Herzog (Jack Reacher), Omid Abtahi (Hunger Games) a Emily Swallow (Supernatural).

Scénář napsal Jon Favreau (Iron Man), který je spolu s Davem Filoni (Star Wars: Povstalci) výkonným producentem seriálu. Režie se chopí Deborah Chow (Jessica Jones), Rick Famuyiwa (Dope), Taika Waititi (Thor: Ragnarok), Bryce Dallas Howard a Dave Filoni.

První epizoda seriálu The Mandalorian bude mít premiéru 12. listopadu 2019 na streamovací platformě Disney+.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments