Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Star Wars se po 42 letech dočkají dalšího vánočního speciálu. Bude z LEGA

Jan Valušek 0

„Všechny kopie bych rozmlátil kladivem,“ prohlásil v roce 2004 George Lucas o vánočním speciálu ze světa Star Wars, který nechal natočit rok po vydání prvního filmu. Speciál sledoval oslavu Dne života, hvězdnoválečné alternativy Vánoc, a do svých rolí se v něm vrátili herci jako Harrison Ford, Carrie Fisher či Mark Hamill. Jeho hrůzostrašnou kvalitu podtrhuje i fakt, že se v prvních patnácti minutách snímku vůbec nemluvilo. Wookiové, druh, jehož členem je i Chewbacca, totiž přece neumí anglicky, a tak si jejich rozhovory musíme domýšlet ze všelijakých zvuků. To však nezabránilo Lucasfilmu, aby po více než 40 letech začal pracovat na dalším vánočním speciálu. Ten tentokrát nebude hraný, ale animovaný ve stylu stavebnic LEGO.

Vánoční LEGO speciál, který vyjde 17. listopadu tohoto roku exkluzivně na streamovací službě Disney+, se bude odehrávat po událostech loňské deváté filmové epizody Vzestup Skywalkera. Rey se spolu s BB-8 vydá na misi, díky které získá další vědomosti o Síle. Návštěva jednoho z Jediských chrámů je pronese časoprostorem a Rey se tak setká s Lukem Skywalkerem, Darthem Vaderem, Obi-Wanem Kenobim či Yodou a společně prožijí několik ikonických momentů. Přitom se ovšem hrdinové snaží vrátit zpět, aby stihli oslavit Den života na domovském světě Chewbaccy a Wookieů, planetě Kashyyyk.

Autoři slibují 45 minutovou stopáž a návrat některých herců z filmů. „Je to oslava celé ságy,“ říká producent speciálu Josh Rimes. „Mnoho postav se setká s úplně jinými postavami, ale třeba i se sebou samotným v jiném věku.“ Darth Vader se tak například shledá se svým synovcem Kylo Renem. Srdcem a duší celého speciálu ale má být Reyin vztah s Lukem – ovšem ne s tím Lukem, kterého znala, ale s mladým povstalcem z prvního filmu.

„Chtěli jsme vzdát hold originálu,“ dodává Rimes. „Do letošního bláznivého roku to přinese aspoň trochu radosti.“

Zdroj: USA Today

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments