Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Star Wars se chtějí prosadit v Číně. Disney spolupracuje s Tencentem a chystá knihy čínských autorů

Jan Valušek 1

Sérii Star Wars se v Číně nikdy příliš nedařilo. Zatímco Marvelovky tam vydělávají stovky milionů dolarů, filmy z předaleké galaxie si svůj podíl na tamním trhu nikdy nezískaly. Je to způsobené především tím, že čínští diváci nikdy neměli možnost v kinech vidět originální trilogii, na které všechny novější filmy navazovaly či jim předcházely. Disney chce nyní tuto situaci změnit. A začne knihami.

Disney a Lucasfilm zahájili spolupráci s distribučním gigantem Tencentem, který na své platformě China Literature vydá přes 40 již existujících Star Wars knih. K tomu se čínští čtenáři dočkají také adaptací filmů, o něž se postará autor s pseudonymem „His Majesty the King“. Ten v poslední době patří mezi jednoho z nejúspěšnějších tamějších spisovatelů.

Zároveň se připravuje historicky první Star Wars román napsaný čínským autorem. Příběh představí nového čínského hrdinu a bude kombinovat klasické čínské prvky s narativních stylem tamní literatury. Zda se kniha dočká také anglického překladu, zatím nevíme.

Disney se snažilo Čínu pro Star Wars získat již novými filmy, což se však i přes masivní marketingovou kampaň nepodařilo. Tento prosinec ale bude mít premiéru devátá epizoda, která na nějakou dobu bude posledním filmem opírající se o původní trilogii. Další série snímků se budou zabývat dosud neprozkoumaným obdobím historie Star Wars. První z nich, na které pracují autoři David Benioff a D.B. Weiss, vyjde koncem roku 2022 – možná že zrovna tyto filmy na čínském trhu prorazí.

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Rodann
Rodann
1 rok před

Je to pravda, Star Wars značka se chce konečně začít pořádně prosazovat v Číně. Co se týče EPIX, tak to dokonce došlo tak daleko, že musely být přetočeny některé scény

Spoiler
s Force Ghosty, protože historicky tam pro zobrazování mrtvých a duchů
platí velmi přísná a restriktivní pravidla.