Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

SPEKULACE: Série filmů Benioffa a Weisse se bude odehrávat v období Staré republiky. První díl se začne natáčet na podzim

Jan Valušek 0

O sérii Star Wars filmů od producentů a scénáristů seriálové Hry o trůny Davida Benioffa a D.B. Weisse, jež byla oznámena před třinácti měsíci, toho dosud moc nevíme. Kromě stručného oficiálního oznámení a prohlášení šéfa HBO, že by se mělo jednat o trilogii, nemáme žádné informace. Nyní se to možná mění.

Serveru Star Wars News Net, jenž má dobrou reputaci v získávání zákulisních informací, se nyní podařilo získat nové detaily o této filmové sérii. Informace pochází od nejmenovaného zdroje, který pracoval na všech Star Wars filmech od akvizice Lucasfilmu společností Disney v roce 2012. Tento zdroj si je na 95 % jistý, že se jedná o správné informace. I tak bychom měli celou zprávu brát s určitou rezervou, protože se SWNN zatím nepodařilo tyto informace ověřit u druhého zdroje.

Podle zdroje bude po epizodě IX na řadě právě filmová série od tvůrců seriálové Hry o trůny. Měla by být zasazena do období Staré republiky, stovky let před Skywalkerovskou ságou. (Máme si to představit, jako kdyby se potkalo Star Wars s Pánem prstenů.) Disney si prý chce otevřít nové období a „zapůsobit“ na diváky, kteří sledují tvorbu podobnou Hře o trůny. Umělecká oddělení se nyní údajně věnují návrhům a práce na scénáři jsou ve finální fázi.

Před měsícem jsem psal o tom, že by do produkce mohla první zamířit trilogie Riana Johnsona, ale nakonec to vypadá naopak. A myslím si, že je to logičtější. Rian Johnson nyní pracuje na svém filmu Knives Out, který vyjde až v listopadu, zatímco Benioffova a Weissova sedmá série Hry o trůny je již několik měsíců v postprodukci a její premiéra je za rohem. Za zmínku stojí také tweet Jordana Maisona z listopadu minulého roku, který říká, že je tato filmová série dál, než si většina myslí, a teoreticky by mohla být připravena na premiéru v roce 2020.

Jak to nakonec bude, bychom se mohli dozvědět už příští měsíc na Star Wars Celebration, které proběhnou mezi 11. a 15. dubnem.

Připomeňme si, že se Benioff a Weiss na této sérii budou podílet jako producenti a scénáristé. Filmy by si měl zrežírovat někdo jiný.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na