Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

SPEKULACE: Lucasfilm chystá 4K remastery všech Star Wars filmů. Jejich kolekce vyjde příští rok

Jan Valušek 0

Podle serveru The Digital Flix chystá Lucasfilm 4K remastery všech Star Wars filmů. Tuto informaci web získal od jednoho ze zaměstnanců britského Disney pod podmínkou anonymity. Star Wars: The Skywalker Saga, kolekce všech devíti epizod, by podle něj měla vyjít někdy v roce 2020. Sbírka pravděpodobně nebude obsahovat samostatné filmy Rogue One a Solo – ty budou vydány ve 4K samostatně.

Dosud v UltraHD rozlišení vyšly na Blu-ray pouze poslední dva snímky – Poslední z Jediů a Solo. Podle zdroje The Digital Flix je už navíc hotový také remaster Síly se probouzí, stejně jako remastery celé původní trilogie. Největší problém má studiu dělat druhá a třetí epizoda, jelikož jako jediné filmy ze série byly natáčeny digitálně na 2K master (na rozdíl od ostatních, které jsou natočené na filmu). Proto se u nich bude jednat o upscale, který sice podle všeho doplní lepší efekty, ale i tak u některých scén nepůjde poznat velký rozdíl.

Práce na remasteru původní trilogie začaly již v roce 2014. Mluvil o nich i Gareth Edwards, režisér Rogue One, který je sám viděl. Od té doby se ale měla jejich kvalita ještě o něco zlepšit, jelikož v archivech Lucasfilmu a Foxu byly nalezeny lepší kopie určitých scén. Zatím není jasné, zda původní tři filmy budou obsahovat všechny úpravy, které byly provedeny u speciálních edic z let 1997, 2004 a 2011.

Disney zřejmě chce mít pro každou epizodu připravené čtyři disky: 4K Blu-ray, 1080p Blu-ray a dva disky s bonusovým materiálem.

Zprávu samozřejmě musíme brát s určitou rezervou, jelikož zatím nic není oficiálně potvrzené. I přesto si myslím, že je vydání podobné kolekce téměř jisté. Pokud Disney nebude vydání uměle zdržovat, mohli bychom se jí dočkat v průběhu března až dubna příštího roku.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments