Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

SPEKULACE: Laeta Kalogridis pracuje na scénáři k Star Wars filmu, který se bude odehrávat ve Staré republice

Jan Valušek 0

Server BuzzFeed News dnes vydal zprávu, ve které tvrdí, že scenáristka a producentka Laeta Kalogridis (Altered Carbon, Prokletý ostrov, Alita: Bojový anděl) pracuje na scénáři Star Wars filmu, jenž se bude odehrávat v období Staré republiky. Podle třech zdrojů BuzzFeedu má jít o úvodní film do připravované trilogie a psaní scénáře má být ve finálních fázích.

Aktuálně oficiálně víme „pouze“ o trilogii Riana Johnsona a filmové sérii D.B. Weisse a Davida Benioffa. První snímek zmíněné dvojice zamíří do kin v prosinci 2022 a podle všeho se taktéž bude odehrávat ve Staré republice. Další „zarezervovaná“ data má Lucasfilm na prosinec 2024 a 2026. Vzhledem k velkému počtu filmů a pouze třem datům se může zdát, že se jedná o nesmysl, aby byla oznámena ještě jedna další trilogie. Server Making Star Wars však tvrdí, že plán vydat tři filmy během pěti let není finální, a může se tedy lecco změnit.

V potaz musíme vzít i fakt, že dokončení scénáře neznamená, že se film musí dostat do produkce (viz samostatný snímek o Obi-Wanovi Kenobim). Pokud se ale film uskuteční, Laeta Kalogridis by se stala první ženou, která napsala Star Wars film.

Prezidentka Lucasfilmu Kathleen Kennedy na Star Wars Celebration potvrdila, že na „něčem“ ze Staré republiky pracují. To samé platí i o větší angažovanosti žen na tvůrčích pozicích, takže nějaký předpoklad existuje. Musíme ale stále brát v potaz, že se nejedná o oficiální zprávu.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments