Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Solo: Star Wars Story byl nominován na Oscara za vizuální efekty. Bodovali i Adam Driver, Richard E. Grant a Ludwig Göransson

Jan Valušek 0

Solo: Star Wars Story byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší vizuální efekty. Bude tak soupeřit s filmy Avengers: Infinity War, Kryštůfek Robin, První člověk a Ready Player One. Na třech z pěti zmíněných snímcích spolupracovala dceřinná společnost Lucasfilmu Industrial Light & Magic.

Nominaci za nejlepší vedlejší roli získal také Adam Driver, herec Kylo Rena v Síle se probouzí a Posledním z Jediů, za svou práci na filmu BlacKkKlansman, a Richard E. Grant, který ztvární dosud neznámou roli v epizodě IX, za film Can You Ever Forgive Me?.

Nominacím letos dominovali snímky RomaThe Favourite, oba filmy získaly 10 nominací. Vůbec poprvé v historii byl v kategorii Nejlepší film nominovaný superhrdinský film, kterým se stal Black Panther. Ten byl nominovaný také v kategorii Nejlepší originální hudba, kterou skládal Ludwig Göransson, jenž pracuje i na hudbě k seriálu The Mandalorian.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments