Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Seriál The Mandalorian prozkoumá původ Prvního řádu

Jan Valušek 0

Připravovaný seriál The Mandalorian, který bude sledovat cesty osamělého pistolníka ve vnějších regionech galaxie, se bude odehrávat přibližně 5 let po epizodě VI Návrat Jediů. V této době již Impérium neexistuje, ale zato přežívají jeho menší pozůstatky. A z jednoho takového se vyklubal První řád v čele s nejvyšším vůdcem Snokem, který o další více než dvě desítky let později ovládl galaxii.

Magazín Entertainment Weekly, jenž si promluvil s tvůrci seriálu, nyní potvrzuje, že se o původu Prvního řádu dozvíme v Mandalorianovi více.

„Jenom protože jste vyhodili do povětří dvě Hvězdy smrti, se z galaxie nestane místo pouze pro klaďasy“, vysvětluje režisér a spoluscenárista Dave Filoni. „Jasně, Povstalci vyhráli a založili Republiku, ale to ani náhodou neznamená, že s tím všichni souhlasí. 

„Co se mohlo stát během těch 30 let mezi oslavami porážky Impéria a Prvním řádem? V Epizodě VII není První řád ve svých začátcích. Jsou vlastně už celkem daleko.“ doplňuje tvůrce seriálu Jon Favreau.

„Jsou celkem dobře vybavení,“ dodává Filoni.

„Takže věci nebyly nutně tak dobře zmáknuté, jak by mohly být, kdyby se galaxie opět ocitla v problémech,“ říká Favreau.

Formování Prvního řádu bylo v určité míře popsáno v knižní trilogii Aftermath či knize Bloodline, ale Mandalorian by měl být spolu s devátou epizodou Vzestup Skywalkera první příležitostí, kdy počátky této neo-imperialistické organizace uvidíme na obrazovkách. Režisér J.J. Abrams dříve řekl, že „to bylo, jako kdyby se argentičtí nacisté dali dohromady a začali nacismus obnovovat.“


Po příbězích Janga a Boby Fetta vstupuje do univerza Star Wars další bojovník. The Mandalorian je zasazen mezi období pádu Impéria a vzestupu Prvního řádu. Budeme následovat cesty osamělého pistolníka ve vnějších částech galaxie, které nejsou pod dohledem Nové republiky…

Hlavní roli si zahraje Pedro Pascal (NarcosHra o trůny). K němu se přidají Carl Weathers (Rocky), Gina Carano (Deadpool), Nick Nolte (Hlubina), Giancarlo Esposito (Breaking Bad), Werner Herzog (Jack Reacher), Omid Abtahi (Hunger Games) a Emily Swallow (Supernatural).

Scénář napsal Jon Favreau (Iron Man), který je spolu s Davem Filoni (Star Wars: Povstalci) výkonným producentem seriálu. Režie se chopí Deborah Chow (Jessica Jones), Rick Famuyiwa (Dope), Taika Waititi (Thor: Ragnarok), Bryce Dallas Howard a Dave Filoni.

První epizoda seriálu The Mandalorian bude mít premiéru 12. listopadu 2019 na streamovací platformě Disney+.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments