Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Seriál The Mandalorian představí věci, které jsme nikdy předtím neměli možnost vidět, slibují jeho tvůrci

Jan Valušek 0

Historicky první hraný seriálem ze světa Star Wars – The Mandalorian – zamíří na streamovací službu Disney+ již 12. listopadu. Magazín Entertainment Weekly měl nyní možnost vyzpovídat tvůrce seriálu a herce, kteří odhalili několik nových informací.

Mandalorian se bude odehrávat pět let po šesté epizodě, což znamená, že Impérium bylo poraženo. To ale neznamená, že se všichni (nyní již bývalí) imperiálové vzdali. Obzvlášť ve vnějších okrajech galaxie tak panuje chaos – pozůstatky Impéria se zde snaží nastolit řád, ale v tom jim zrovna nepomáhá podsvětí v čele s lovci odměn. Jedním z takovýchto námezdních lovců bude hlavní postava veřejně známá jako Mandalorian.

„Je to jako po pádu Římské říše nebo jako kdyby Japonsko nemělo centrálního shoguna – a samozřejmě jako na Divokém západě, když v neobydlených oblastech nebyla žádná vláda,“ vysvětluje showrunner Jon Favreau, který seriál napsal spolu s Davem Filoni. „A tohle jsou také scenérie, které George Lucase původně inspirovaly k vytvoření Star Wars.“

Největší inspiraci si scenáristé brali z prvního filmu Nová naděje, jehož první akt jako western z velké části působí. Sám Favreau přiznává, že ho vždy zajímalo, co měli lidé z Tatooinské kantýny za lubem.

Gina Carano jako Cara Dune, Julia Jones jako Omera a Pedro Pascal jako Mandalorian

Na první pohled by se mohlo zdát, že je Mandalorian pouze další Boba Fett, ale není tomu tak. Boba Fett vlastně ani Mandalorian nebyl – byl to klon, který pouze mandalorianské brnění používal.

„A na rozdíl od Boby operuje v daleko neúprosnější krajině, kde už jen přežít je těžké, natož aby se vám dařilo,“ říká Favreau.

„Mandalorian by rád dělal správné věci, ale jeho povinnosti se s nimi mohou křížit – a dělání správných věcí má mnoho tváří,“ doplňuje představitel hlavní postavy Pedro Pascal.

Pravou tvář maskovaného hrdiny však neuvidíme příliš často. Svou helmu totiž nerad sundává.

Další významnou postavou bude droid/zabiják IG-11, kterého namluví režisér Taika Waititi, jenž zároveň zrežíroval finále první sezóny. Dle jeho slov bude hlas droida jako něco mezi Siri a HAL 9000. IG-11 má být velmi nevinný, naivní a přímý, ale zato nerozezná sarkasmus a neumí lhát. „Je jako dítě s pistolí,“ říká Waititi.

Svou roli v seriálu sehraje také postava Giny Carano, která se jmenuje Cara Dune. Bývala to vojačka Povstalecké aliance a nyní se živí žoldáctvím. Cara cestovala z planety na planetu, až jednou potkala Mandaloriana a myslela si, že je jeho odměnou. A od tohoto momentu se začne jejich vztah rozvíjet.

Gina Carano jako Cara Dune a Pedro Pascal jako Mandalorian

Carl Weathers si zahraje šéfa gildy námezdních lovců Greefa Cargu a Giancarlo Esposito zase bývalého moffa Impéria Gideona.

„Býval to velmi schopný důstojník, který se následně proměnil v jakéhosi ochránce lidu,“ říká Esposito. „Ale co moff Gideon doopravdy chce? Tenhle chlap bude velký hráč, protože ví, jak se dá udržet řád.“

A když už jsme u toho řádu – seriál prozkoumá také kořeny Prvního řádu, neo-imperialistické organizace, která si za více než 25 let později podmanila celou galaxii. Na doplňování pozadí Star Wars filmů je  koneckonců expert sám Dave Filoni, jenž stojí za animovanými seriály Povstalci, Klonové války a Odboj.

„Viděl jsem hodně Star Wars,“ říká Filoni. „A nejvíce mě těší a jsem si velmi jistý, že jsme udělali věci, které jste nikdy předtím neměli možnost vidět.“

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments