Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Seriál o Obi-Wanovi: Údajná premisa příběhu a spekulace o flashbacích z Klonových válek a Anakinu Skywalkerovi

Jan Valušek 0

První část produkce seriálu o Obi-Wanovi začne už příští měsíc, a na povrch tak začínají prosakovat detaily o jeho příběhu. S těmi nejnovějšími přišli insideři z podcastu Kessel Run Transmissions. Stejní lidé nedávno mluvili například o seriálu The Bad Batch několik týdnů před jeho oficiálním oznámením. I tak musíme brát v potaz to, že se jedná o neoficiální a nepotvrzené spekulace.

Premisa příběhu

Již nějakou dobu víme, že se seriál bude odehrávat osm let před čtvrtou filmovou epizodou a zaměří se na zdánlivě poklidný život Jediského mistra Obi-Wana Kenobi na planetě Tatooine. Ten se tam snaží střežit malého Luka Skywalkera, kterého před lety předal Owenu a Beru Larsovým. Dosud jsme však netušili, co přesně bude příběh pohánět vpřed. Mnozí spekulovali, že by to mohla být nějaká hrozba vůči Luku Skywalkerovi, jíž by musel Obi-Wan čelit. Pravděpodobně ale tomu tak nebude. Podle moderátorů podcastu se minisérie bude zabývat spíše lovem Obi-Wana Kenobiho Impériem. Darth Vader má mít velký zájem svého bývalého mistra vystopovat a najít.

Flashbacky z období Klonových válek a Anakin Skywalker

Seriál má klást velký důraz na flashbacky, pohledy do minulosti, a to především do období Klonových válek. Podle Kessel Run Transmissions se tímto způsobem má „stoprocentně“ vrátit Hayden Christensen do role Anakina Skywalkera a po boku Obi-Wana nosit své typické brnění. O návratu Christensena se mluvilo již nějakou dobu. Server LRM Online už minulý měsíc psal, že představitel Anakina již podepsal smlouvu. Nyní jsme se tak dočkali potvrzení z druhého zdroje.

Velitel Cody a jeho jednotka

Podle zdrojů podcastu by se měla vrátit minimálně ještě jedna další známá tvář. Jedná se o velitele Codyho a jeho 212. útočný prapor, který se objevil v Pomstě Sithů a v seriálu Klonové války a s Obi-Wanem několikrát interagoval. Moderátoři si nejsou jistí, zda se ukážou ve flashbacích, či již na straně Impéria v hlavní časové lince po událostech třetí filmové epizody. Pokud se informace potvrdí, můžeme předpokládat, že Codyho ztvární jeho původní představitel Temuera Morrison. Ten se totiž vrátí i ve druhé sezóně Mandaloriana jako Boba Fett a vzhledem k tomu, že oba seriály jsou vyvíjeny souběžně, Lucasfilm si určitě Morrisona „upsal“ na více projektů.


Seriál o Obi-Wanovi Kenobim dorazí v roce 2022 na streamovací službu Disney+. Čtyřdílnou minisérii natočí režisérka Deborah Chow, jež se podílela na několika epizodách seriálů The MandalorianBetter Call Soul či Jessica Jones. Scénář napíše Joby Harold, který v minulosti pracoval na filmech jako Král Artuš: Legenda o Meči nebo John Wick 3.

Lucasfilm zároveň pracuje na seriálu o Cassianu Andorovi, jehož produkce by taktéž měla začít tento rok, a na sérii s hlavní ženskou rolí od Leslye Headland. Animák The Bad Batch potom bude mít premiéru někdy v roce 2021.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments