Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Seriál o Obi-Wanovi se má skutečně začít natáčet už v září. Zatím ale bez hlavního obsazení

Jan Valušek 0

V neděli přišel server Making Star Wars s poměrně překvapivou zprávou – očekávaný Star Wars seriál o Obi-Wanovi Kenobim se začne natáčet už příští měsíc, v září, a to i přestože Lucasfilm původně s produkcí počítal až začátkem roku 2021. Později web přispěchal s novými fotkami z kalifornského prostranství, na kterém se natáčely první dvě sezóny seriálu The Mandalorian, a kde by měla být produkce seriálu o Obi-Wanovi v září zahájena.

Nyní web LRM Online přichází s dalším upřesněním. Podle jeho zdroje jsou informace Making Star Wars přesné, natáčení skutečně začne už příští měsíc, ale zatím bez hlavního obsazení. To se na natáčení začne podílet právě až začátkem roku 2021. Prozatím se jej budou účastnit především kaskadéři a dubléři. Podobně se natáčel i Mandalorian. Příští rok poté započne hlavní část produkce, tentokrát s využitím technologie virtuální produkce, pravděpodobně ve studiích MBS Media Campus. Opět se jedná o stejnou lokaci, kde se natáčela většina Mandaloriana.

Zdánlivě se může jednat o zbytečné a nepřehledné rozdělení produkce, ale ve skutečnosti k němu mohlo dojít ze zcela praktických důvodů. Lucasfilm totiž hodlá pro natáčení seriálu využít stejné kulisy, které byly použity u Mandaloriana. Ty by už nemusely být příští rok použitelné, případně by musely být z ekonomických důvodů převezeny jinam.

Co si teda máme z výše uvedených informací vzít? Především to, že projekt po několika letech změn a přepisování scénáře konečně začíná nabírat reálné obrysy.


Seriál o Obi-Wanovi Kenobim dorazí v roce 2022 na streamovací službu Disney+. Do hlavní role se vrátí Ewan McGregor, jenž tohoto rytíře Jedi ztvárnil v prequelové trilogii. Čtyř až šestidílná minisérie prozkoumá život Jediského mistra v období mezi epizodami III a IV, kdy většinu svého času zdánlivě tráví na planetě Tatooine a střeží malého Luka Skywalkera.

Seriál natočí režisérka Deborah Chow, jež se podílela na několika epizodách seriálů The MandalorianBetter Call Soul či Jessica Jones. Scénář napíše Joby Harold, který v minulosti pracoval na filmech jako Král Artuš: Legenda o Meči nebo John Wick 3.

Lucasfilm zároveň pracuje na seriálu o Cassianu Andorovi, jehož produkce by taktéž měla začít tento rok, a na sérii s hlavní ženskou rolí od Leslye Headland. Animák The Bad Batch potom bude mít premiéru někdy v roce 2021.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments