Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Sabine Wren v Mandalorianovi? Minimálně její helma ano!

Jan Valušek 0

Konec animovaného seriálu Povstalci přímo vybízí, že se jeho hlavní postavy ještě v nějakém seriálu objeví. Mohl by být prvním takovýmto „crossoverem“ seriál The Mandalorian? Možná ano.

Podle serveru Making Star Wars se helma Mandalorianky Sabine Wren, jedné z hlavních postav Povstalců, objevila na natáčení. To samozřejmě nepotvrzuje přítomnost Sabine v seriálu – helma může patřit jiné Mandaloriance – ale vzhledem k Daveovi Filonimu (který Povstalce stvořil a produkoval) u produkčního kormidla, je to možné.

Zajímavější však dle mého je, v jakém stavu se helma na place objevila. The Mandalorian je jedním z prvních seriálů, jenž využívá technologii, která dokáže v reálném čase naskenovat obličej herce, vyrenderovat jeho digitální obraz a přetvořit jej třeba na nějakého „nelidského“ tvora, přičemž výsledek vidí režiséři okamžitě na obrazovce. To postprodukci ušetří hodně práce a peněz, ale zároveň údajně přinese efekty filmové kvality. A právě takto, digitálně, se helma Sabine v seriálu objevila. To však nevylučuje existenci fyzické rekvizity helmy, jež byla před digitálním použitím naskenována.

MSW připomíná, že netuší, kdo Mandalorianku s helmou Sabine hraje.

Druhou zajímavou informací, kterou server přinesl, je údajná spolupráce mezi produkčními týmy Mandaloriana a Avatara 2. Pokračování Avatara prý používá úplně stejnou technologii a oba týmy na ní spolupracují a vyměňují si zkušenosti.

Je opravdu zajímavé, že se tato technologie používá i na tak triviální věcí, jako je prostá helma. Jsem zvědavý, jak dopadne výsledek a podle čeho se producenti budou rozhodovat o použití fyzické či digitální verze. Snad to neskončí jako u většiny Marvel filmů, kde je drtivá většina kostýmu předělána digitálními verzemi, které ne vždy vypadají dobře a realisticky (ano, koukám na tebe Černý pantere a Pavoučí muži).

Ještě jednou připomínám, že tato zpráva nijak nepotvrzuje Sabine Wren v Mandalorianovi.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments