Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Role Nicka Nolteho v Mandalorianovi je překvapující. Bude hrát ugnaughta

Jan Valušek 0

Ugnaught je humanoidní stvoření, které jsme poprvé viděli v Oblačném městě v Impériu vrací úder. Podle posledních informací serveru Making Star Wars to vypadá, že se po téměř 40 letech tento tvor vrátí v hrané podobě (ugnaughtové se objevili v několika knihách, komiksech i animovaným seriálech). Má ho ztvárnit mimo jiné i Nick Nolte.

Vzhledem k tomu, že ugnaughtové jsou asi o polovinu menší než lidé, bude tato postava vytvořena celkem unikátním způsobem. Základem bude hlas Nicka Nolteho. Těžší to už ale tvůrci měli se zmiňovanou výškou samotné postavy. Ačkoliv by se mohlo zdát, že nejjednodušší by bylo postavu vytvořit digitálně, nebude tomu tak. Pro tuto roli byla vytvořena speciální animatronická maska, kterou lze z dálky ovládat hlasem. Tu potom na natáčecím place nosí malá herečka. Podle zdrojů MSW je maska i pohyb pusy perfektní. Koneckonců masku údajně dělala firma Stana Winstona, jež se podílela na maskách pro filmy Terminátor, Jurský park, Vetřelec nebo třeba Iron Man a za svou práci získala 4 Oscary.

Nick Nolte již několik hodin strávil v nahrávacím studiu, ale aktuálně nevíme, jestli je jeho práce u konce, nebo se do studia bude vracet.

Tato zpráva již po několikáté potvrzuje, že Mandalorian bude technologicky naprostou revolucí v seriálové produkci. Zatímco na naprosto unikátním způsobu vytváření digitálních efektů pracuje nově vytvořená divize ILM TV, v seriálu nebudou chybět ani perfektní praktické efekty a masky prvotřídní kvality. O digitálních efektech Mandaloriana si můžete přečíst ve třetím odstavci tohoto článku.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments