Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Rian Johnson o prozkoumávání neznáma v připravované trilogii Star Wars

Jan Valušek 0

Rian Johnson nyní dokončuje svůj nový snímek Knives Out, což znamená, že se postupně přesouvá k dalšímu projektu – trilogii Star Wars filmů. Ta bude kompletně oddělená od ságy Skywalkerů (Epizod I – IX) a pojednávat o úplně nových postavách v dosud neprozkoumaném období. S tím ale přichází jedna důležitá otázka: Co dělá Star Wars tím, čím je? Tuto otázku si klade sám Johnson v rozhovoru pro server Observer:

Myslím, že ta zábavná a náročná část je se do toho ponořit a vymyslet, co je strhující, a od toho se potom odrazit. Děláme na něčem, co přesahuje známé postavy. Jak to bude vypadat? Pro mě je nejzajímavější, že můžu pracovat naprosto bez omezení. Vím, jak na to postupně přicházím, a to, co je zábava pro všechny v Lucasfilmu, je kladení si otázky „Co bude dál?“. Opravdu musím přemýšlet, co je pro mě podstata Star Wars a jak bude vypadat, když ji posunu dál.“

Johnson bude režírovat a psát scénář minimálně pro první díl trilogie, přičemž zastřeší vývoj všech třech snímků. Na filmech spolupracuje se svým dlouholetým parťákem a producentem Ramem Bergmanem. Datum premiéry zatím není známé, ale podle všeho to nebude dříve než v roce 2023 nebo 2024.

V prosinci 2022 zamíří do kin první film od tvůrců seriálové Hry o trůny Benioffa a Weisse, se kterými se Johnson několikrát sešel. I přesto by měla jejich filmová série prozkoumávat jiné období a jiné události než ta Johnsonova.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments