Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Produkce Star Wars projektů se přesouvá z Pinewoodu do úplně nových filmových studií

Jan Valušek 0

Posledních pět let se všechny Star Wars filmy (Síla se probouzí, Rogue One, Poslední z Jediů, Solo, Vzestup Skywalkera) natáčely v londýnských studiích Pinewood. Tato tradice se však brzy změní.

Ještě v druhé polovině tohoto roku se totiž v Londýně otevřou úplně nová studia Dagenham. V nich se podle zdrojů Making Star Wars bude natáčet nejen připravovaný seriál o Cassianu Andorovi, jenž nese pracovní název White Snake, ale také filmová série od Davida Benioffa a D.B. Weisse, tvůrců seriálové Hry o trůny. A to má být také jedním z důvodů, proč si filmy dají po Epizodě IX: Vzestup Skywalkera na nějakou dobu pauzu – čeká se na dostavění těchto studií a zároveň chce Lucasfilm scenáristům poskytnout dostatek času na vytvoření co možná nejlepší ságy.

Rekvizity určené pro Vzestup Skywalkera jsou podle všeho nyní uschované právě v Dagenhamu, což může znamenat, že se zde buď budou točit přetáčky, nebo se tyto rekvizity hodí pro další projekty. První sestřih filmu se dle MSW promítal v produkční společnosti J.J. Abramse Bad Robot minulý týden, takže pokud se skutečně bude něco dotáčet, měli bychom to brzy vědět.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments