Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Prezidentka Lucasfilmu Kathleen Kennedy obdrží filmovou cenu Britské akademie za celoživotní dílo

Jan Valušek 0

Prezidentka společnosti Lucasfilm a producentka všech novodobých Star Wars filmů Kathleen Kennedy v únoru obdrží filmovou cenu Britské akademie za celoživotní dílo (BAFTA). Toto ocenění se uděluje jednou ročně za výjimečné přispění filmové, videoherní a televizní tvorbě.

Kennedy je druhým nejúspěšnějším filmovým producentem všech dob. Filmy, na kterých se podílela v kinech utržily přibližně 12 miliard dolarů. Svou téměř 40letou kariéru zahájila v roce 1980, kdy se Stevenem Spielbergem, Georgem Lucasem a Frankem Marshallem začala pracovat na Dobyvatelích ztracené archy. Od té doby se podílela na více než osmdesáti filmech, včetně snímků, jako jsou E.T.Zpátky do budoucnostiŠindlerův  seznam, Jurský park, MnichovTintinova dobrodružství a Lincoln.

V roce 2012 se Kennedy po oslovení Georgem Lucasem stala prezidentkou Lucasfilmu. Pod jeho střechou produkovala filmy Star Wars: Síla se probouzí, Rogue One: A Star Wars Story, Star Wars: Poslední z Jediů a Solo: A Star Wars Story. Aktuálně producentka pracuje na deváté epizodě Star Wars: Vzestup Skywalkera (v kinech od 19. prosince 2019), historicky prvním hraném Star Wars seriálu – The Mandalorian, pátém Indianu Jonesovi, který půjde do kin v roce 2021, a adaptaci románu Děti krve a kostí.

Minulý rok obdržela Kennedy jako první žena v historii čestného Oscara za celoživotní dílo, v říjnu tohoto roku potom Řád britského Impéria za zásluhy britskému filmovému odvětví.

Kennedy zůstane v čele Lucasfilmu minimálně do září 2021.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments