Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Oscar Isaac: Nálada na place epizody IX je uvolněnější a můžeme improvizovat více než v předchozích filmech

Jan Valušek 0

Herec Oscar Isaac, který v sequelové trilogii ztvárňuje Poea Damerona, poskytl webu IndieWire rozhovor, v němž mluvil také o epizodě IX. Ta se natáčí už od začátku října, a proto mohl Oscar mluvit také o zákulisí natáčení.

Představitel nejlepšího pilota v galaxii uvedl, že nálada je při natáčení epizody IX uvolněnější, než tomu bylo u předchozích dvou snímků. Dle jeho slov jim dovoluje režisér J.J. Abrams také více improvizovat.

„Je to opravdu ulevující, když přijdete na plac a řeknete si: ‚Můžu si i nějaké věci zkoušet.‘  Je to jasný důkaz návratu J.J. a jeho jistoty. Není už na nás vyvíjen takový tlak, ať to uděláme ‚dobře‘. Prostě chceme vytvořit dobrý film, a přitom se u toho dobře bavit.“

Ve Star Wars není improvizace žádnou novinkou, a to ať se bavíme o originální nebo nové trilogii. Slavné „Já vím“ od Hana Sola mířené na Leiu je toho příkladem. Dalšími zářnými příklady může být třeba „Vždyť jsem slepý!“, když se v Rogue One snaží dát nevidomému Chirrutovi pytel přes hlavu, nebo „Vím co řekneš… Změnila jsem si účes.“ od generálky Leiy v Posledním z Jediů.

Oscar dále prozradil, že si po epizodě IX dopřeje zaslouženého volna, a alespoň rok nic nebude natáčet a svůj čas bude trávit s rodinou.

Epizoda IX dorazí 20. prosince 2019, první trailer můžeme očekávat na dubnových Star Wars Celebration.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments