Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Oficiálně: Nové knihy a komiksy se podívají 200 let před ságu Skywalkerů a prozkoumají období Vrcholné republiky

Jan Valušek 0

Dřívější spekulace se potvrdily. Lucasfilm v rámci multimediálního projektu Luminous prozkoumá období Vrcholné republiky, které bylo přibližně 200 let před událostmi první epizody Star Wars Skrytá hrozba. Toto období se neobjevilo v žádném filmu ani seriálu, což tvůrcům umožnilo vytvořit unikátní příběhy s novými postavami. Na projektu se podílí hned několik vydavatelství, včetně Disney Lucasfilm Press, Del Rey, IDW Publishing a Marvelu.

Star Wars: The High Republic | Announcement Trailer

Zlatý věk Jediů

Knihy a komiksy odehrávající se ve Vrcholné republice nám nabídnou něco, co jsme dosud nikdy pořádně neviděli – Jedie jako skutečné ochránce míru a spravedlnosti. „Jedná se o slibné a optimistické časy, kdy jsou Jediové a Galaktická republika na vrcholu. Ale samozřejmě, že se i v tomto prosperujícím období stane něco zlověstného,“ říká Michael Siglain, který dohlíží na všechny komiksové a knižní projekty Lucasfilmu. „Tento projekt nabídne mladým i starším čtenářům nový okraj galaxie k prozkoumání skrze poutavé a smysluplné příběhy. Navíc se čtenáři dozví, co Jedie děsí.“

Jedním z pilířů Vrcholné republiky bude galaktická expanze. Jediové se vydají do Vnějšího okraje, neprozkoumané oblasti galaxie. „Jednalo se o zlaté časy pro Jedie a taky se jednalo o období galaktické expanze do Vnějšího okraje. Takže očekávejte bohaté příběhy o průzkumu: mapování galaxie, seznamování se s novými kulturami a objevování pionýrského života ve Vnějším okraji,“ doplňuje vice prezident Lucasfilmu James Waugh.

Oděv Jediů Vrcholné republiky používaný při misích

Vesmírní vikingové

Roli hlavních záporáků sehrajou tzv. Nihilové. Ti podle autorů působí jako vesmírní vikingové a umějí používat hyperprostor velmi nebezpečným způsobem. V mnohém mají být odlišní od Impéria a Prvního řádu, ale jedno mají společné: Jsou jednotní.

Nihilové

První projekty začnou vycházet v srpnu

První kniha, která se bude v období Vrcholné republiky odehrávat, bude Light of the Jedi od Charlese Soula. Příběh tohoto románu má nastartovat události, jež budou sledovat všechny další knihy a komiksy. Light of the Jedi vyjde 25. srpna.

8. září se dočkáme A Test of Courage od spisovatelky Justiny Ireland. Román slibuje příběh Vernestry Rwoh, mladé Jedijky, která spolu s padawankou a synem ambasadora uvízla na měsíci pokrytém džunglí. Obě postavy musejí spolupracovat, aby přežili jak obtížný terén, tak skryté nebezpečí číhající ve stínech.

Následovat bude příběh padawana Reatha Silase, jenž je poslán z Coruscantu na misi do zaostalých oblastí. Během jeho cesty však něco způsobí, že je jeho loď vyhozena z hyperprostoru a Silas se tak ocitne uprostřed akce. Svou roli sehraje také tajemná záhadná stanice, na níž Reath narazí. Into the Dark od Claudie Gray dorazí 13. října.

Na komiksové frontě byly oznámeny The High Republic Adventures od Daniela José staršího a The High Republic od Cavana Scotta. Další podrobnosti zatím neznáme, ale oba komiksy by se měly na pultech obchodů objevit ještě tento rok.

Příběhy Vrcholné republiky budou pokračovat

Všechno, co jste dosud o Vrcholné republice četli, je pouze první fází. Lucasfilm slibuje více příběhů z tohoto období a už nyní spolupracuje s mnoha dalšími vydavatelstvími a autory. A kdo ví, třeba se jednou Vrcholná republika objeví i na našich obrazovkách.

Concept arty:

Concept art Phila Nota
Lidé a droidi Vrcholné republiky
Stanice Starlight Beacon
Oděv Jediů Vysoké republiky používaný v chrámu Jediů
Concept arty Iaina McCaiga
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments