Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

O čem budou jednotlivé knihy a komiksy z období Vrcholné republiky

Jan Valušek 0

Nový multimediální projekt Star Wars, který nás v knihách a komiksech vezme 200 let před události ságy Skywalkerů do období Vrcholné republiky, bude v první fázi obsahovat tři romány a dva komiksy. Lucasfilm spolu se svými partnery včera zveřejnil popisy jednotlivých děl.

Celý příběh z Vrcholné republiky započne románem Light of the Jedi. Během něj se v galaxii stane tzv. Velká katastrofa, jež nastartuje události popisované v dalších dílech. Další podrobnosti o samotném období Vrcholné republiky najdete ve včerejším článku.

Light of the Jedi

Light of the Jedi

Dvě stě let před událostmi Star Wars: Skrytá hrozba, v období proslulé Vrcholné republiky, musejí vznešení a moudří rytíři Jedi čelit děsivé hrozbě, která by mohla postihnout jak je, tak také samotnou Sílu…

Román pro dospělé Light of the Jedi, napsaný Charlesem Soulem (The Rise of Kylo Ren, Darth Vader: Dark Lord of the Sith), vyjde 25. srpna 2020.

A Test of Courage

A Test of Courage

Poté, co je transportér vyhozen z hyperprostoru katastrofou postihující celou galaxii, se nově jmenovaná Jedijka Vernestra Rwoh, mladý padawan, odvážná technologicky zaměřená dívka a syn ambasadora ocitnou uvězněni na měsíci pokrytém džunglí, kde musejí spolupracovat, aby přežili jak nebezpečný terén, tak skryté nebezpečí číhající ve stínech.

Román pro děti A Test of Courage, napsaný Justinou Ireland (Spark of the Resistance, Lando’s Luck), vyjde 8. září 2020.

Into The Dark

Into the Dark

Padawan Reath Silas je poslán z hlavní kosmopolitické planety galaxie Coruscant k zaostalým hranicím – a on by z toho nemohl být méně nadšený. Raději by zůstal v Jediském chrámu a studoval archivy. Ale když loď, kterou cestuje, je vyhozena z hyperprostoru katastrofou postihující celou galaxii, Reath se ocitne uprostřed akce. Jedi a jeho spolucestující najdou své útočiště v něčem, co vypadá jako opuštěná vesmírná stanice. Ale poté se začnou dít zvláštní věci, které donutí Jedie objevit pravdu za záhadnou stanicí, pravdu, která by mohla skončit tragédií…

Young-Adult román Into the Dark, napsaný Claudií Gray (Lost Stars, Leia, Princess of Alderaan), vyjde 13. října 2020.

The High Republic (komiks)

The High Republic (komiks)

Star Wars: The High Republic je zasazený na Starlight Beacon, základnu operací Jediů na Galaktické hranici. Zatímco dosud jsme viděli mistry Jedi a jejich padawany a rytíře Jedi, kteří pracovali samostatně, tentokrát budeme sledovat skupinu Jediů rozdílného věku a rozdílných zkušeností, kteří operují jako tým.

Zaměříme se také na Keeve Trennis, nově jmenovanou Jedijku, která se ocitne na stanici. Je dobrou Jedijkou. Skvělou Jedijkou, jen si nevěří, obzvlášť poté, co ji obklíčí skutečné legendy. A její problémy jsou teprve v začátcích. Na hranicích řádí Velká katastrofa. A kde je Velká katastrofa, tam jsou temné síly, které vidí velkou příležitost.

Komiks The High Republic, napsaný Cavanem Scottem (Dooku: Jedi Lost, Star Wars Adventures), vyjde někdy v roce 2020.

The High Republic Adventures

The High Republic Adventures

Komiks The High Republic Adventures, napsaný Danielem Josém starším (Last Shot), vyjde někdy v roce 2020.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments