Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

NYCC: Nová trilogie o Thrawnovi, novelizace Epizody IX, návrat komiksových sérií a další knižní a komiksové novinky

Jan Valušek 0

Včera proběhl na newyorském Comic-Conu diskuzní panel vydavatelství Lucasfilmu, kde byla oznámena řada knižních a komiksových Star Wars novinek. V tomto článku se na ně podíváme.

Thrawn: Trilogie Ascendence

Knižní trilogie o postavě velkoadmirála Thrawna sice skončila teprve tento rok, ale Timothy Zahn už chystá další. Bude se jednat o prequely, ve kterých se vydáme do Neznámých oblastí a zjistíme více o původu Thrawna a Chisské Ascendence.

První kniha tzv. Trilogie Ascendence vyjde v květnu 2020.

Star Wars: Vzestup Skywalkera: Rozšířená edice

Novelizaci závěrečné epizody ságy Skywalkerů napíše Ray Carson, autorka románu Most Wanted, prequelu k Solo: Star Wars Story.

Datum vydání je nastaveno na 3. března 2020.

Shadow Fall: An Alphabet Squadron Novel

Příběh Yricy Quell a její eskadry Alphabet pokračuje ve druhé knize trilogie s názvem Shadow Fall. Eskadra bude stále lovit znovuvzkříšenou imperiální letku Shadow Wing, které nyní velí bývalý mentor Yricy.

Pokračování opět napíše Alexander Freed a vyjde v červnu 2020.

The Clone Wars Anthology

Povídková kniha z období Klonových válek, která bude obsahovat příběhy od autorů Preeti Chhibber, Lou Anders, Tom Angleberger, Zoraida Cordova, Jason Fry, Sarah Beth Durst, Yoon Ha Lee, Rebecca Roanhorse, Anne Ursu a Greg Van Eekhout. Jeden z prvních bude od spisovatelky Zoraidy Cordovy a zaměří se na postavu Asajj Ventress.

The Clone Wars Anthology vyjde v srpnu 2020.

Dark Legends

Další kniha od George Manna přinese mýty a legendy, jež se týkají temné strany Síly. První příběh bude o Velkém inkvizitorovi.

Dark Legends vyjde někdy během Halloweenu 2020.

The Rise of Kylo Ren

Komiks o pádu Bena Sola k temné straně Síly začne vycházet již 18. prosince a nyní jsme dostali obálku k druhému číslu. Více o tomto komiksu si můžete přečíst zde.

Hlavní komiksová série Star Wars

Hlavní komiksová série Star Wars, jež započala téměř před pěti lety a sledovala dobrodružství hlavních hrdinů mezi epizodami IV a V, dojde tento prosinec ke svému konci. No… vlastně ne tak úplně. V lednu totiž začne vycházet navazující stejnojmenná série, která se naopak vydá mezi epizody V a VI.

Pokračování napíše Charles Soule (The Rise of Kylo Ren, Darth Vader: Dark Lord of the Sith) a kreslířem bude Jesús Saiz (Doctor Strange, Jedi of the Republic – Mace Windu).

Na oficiálním webu StarWars.com se můžete podívat na první stránky komiksu.

Další novinky

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments