Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Nové Star Wars filmy se nejspíše podívají 400 let před ságu Skywalkerů do období Vrcholné republiky

Jan Valušek 4

V prosinci 2022 začne nová série Star Wars filmů, která vůbec poprvé nebude mít nic společného se ságou Skywalkerů, jako tomu bylo dosud. Lucasfilm slibuje nové postavy, nové planety a především nové a dosud neprozkoumané období galaktické historie.

Jasonu Wardovi, šéfredaktorovi webu Making Star Wars, který v posledních letech monitoruje produkci všech Star Wars filmů a seriálů, se ale už nyní podařilo zjistit několik nových detailů o těchto snímcích.

Období Vrcholné republiky

Dle Wardových zdrojů bude děj zasazen do období tzv. Vrcholné republiky, přibližně 400 let před ságu Skywalkerů. V této době už bylo Darthem Banem zavedeno Pravidlo dvou a Yoda je Jediem, ale ne takovým, jak ho známe z prequelů a originální trilogie. Hlavními postavami budou jak Jediové, tak hrdinové bez schopnosti využívat Sílu.

Vrcholná republika byla poprvé (a prozatím naposled) zmíněna v audioknize Dooku: Jedi Lost od spisovatele Cavana Scotta*.

Nebude se jednat o trilogii

Podle Warda se nebude jednat o trilogii, ale spíše sérii. V praxi to znamená, že každý film bude mít uzavřenější příběh, ale občas se bude jejich děj propojovat. Podobně funguje například Marvel Cinematic Universe. Tento způsob vyprávění příběhu měl být původně použitý už u samostatných „A Star Wars Story“ filmů, ale k tomu nakonec nikdy nedošlo.

Stejně měla fungovat také filmová série D.B. Weisse a Davida Benioffa, která nakonec byla zrušena.

Projekt Luminous

Minulý rok byl na Star Wars Celebration oznámený tzv. Projekt Luminous. Dosud jsme o něm věděli pouze to, že se jedná o multimediální projekt, který bude v knihách a komiksech vyprávět jeden ucelený příběh. Na projektu pracují Cavan Scott*, Claudia Gray, Charles Soule, Daniel José Older a Justina Ireland. První knihy a komiksy těchto spisovatelů by se měly dostat do obchodů už tento rok.

Tento projekt by podle Warda a webu Ziro.hu měl vyprávět příběhy, které nás postupně budou připravovat právě na novou filmovou ságu. Některé příběhy se mají zabývat například průzkumem Neznámých oblastí. Hrdinové by měly bojovat s několika druhy nepřátel, včetně jakýmisi „Sithskými bohy“.

Ziro.hu jde ještě více do hloubky a tvrdí, že u knih a komiksů to neskončí – součástí projektu má být i videohra, jež vyjde v roce 2021.

První oficiální informace se dozvíme už tento měsíc

Ačkoliv se zatím jedná o pouhé spekulace, dohromady by to všechno dávalo smysl. Nasvědčuje tomu i fakt, že se tento měsíc dozvíme nejen to, kdo se bude na nové filmové sérii podílet, ale také se dozvíme více oficiálních informací o Projektu Luminous. Prezidentka Lucasfilmu Kathleen Kennedy navíc nedávno prohlásila, že se studio na nějakou dobu vzdá formátu trilogií, jelikož je omezuje.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin
Martin
1 rok před

Ne do Vysoké republiky, ale do Staré republiky

Filip
Filip
1 rok před
Reply to  Jan Valušek

Termín „Vysoká republika“ slyším teda poprvé, a to už se ve Star Wars orientuji cca 10 let.