Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Natáčení epizody IX v Jordánsku skončilo. J.J. Abrams a Kathleen Kennedy se podělili o své dojmy

Jan Valušek 0

O tom, že se v Jordánsku bude natáčet devátá epizoda, jsme neoficiálně věděli od července. Natáčecí plac v jordánském Wadi Rum poté našel jeden fanoušek, takže o této natáčecí lokaci nemohl být pochyb.  Dosud však nebylo nic oficiální a až nyní jordánský server Roya News přinesl informace, že tamější natáčení skončilo. Nic takového by se samozřejmě neobešlo bez komentáře režiséra J.J. Abramse, který pronesl následující:

„Wadi Rum je neuvěřitelně krásný a je perfektní lokací pro náš film. Jsem neskutečně vděčný, že jsme mohli v Jordánsku natáčet. Díky vřelému přijetí vládou a odhodlání a tvrdé práce místních filmových profesionálů jsme se nemohli cítit lépe. Jsme nesmírně vděční.“

Producentka Kathleen Kennedy dodala, že děkuje jordánské Královské filmové komisi, která poskytla nedocenitelnou pomoc a umožnila samotné natáčení.

Podle Roya News natáčení trvalo tři týdny a pracovalo na něm přes 250 Jordánců ze všech možných filmových odvětví. S logistikou filmového vybavení a kulis dokonce pomáhala jordánská armáda.

Natáčení bude v jiných lokacích pokračovat až do února příštího roku. Premiéry se dočkáme 20. prosince 2019.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments