Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Lucasfilm představuje hlavní Jedie, kteří se objeví v knihách a komiksech z období Vrcholné republiky

Jan Valušek 0

Na oficiálním webu Star Wars včera vyšel článek, který nám opět přibližuje období tzv. Vrcholné republiky. V této éře, přibližně 200 let před ságou Skywalkerů, se bude odehrávat řada knih a komiksů, jež začnou vycházet v srpnu tohoto roku. Více o samotném období najdete na tomto odkazu.

Nejnovější článek nám dává nahlédnout na hlavní postavy, které nás budou v jednotlivých dílech provázet. Na úvod si vzal slovo šéf nakladatelství Lucasfilmu Michael Siglain. Podle něj ve Vrcholné republice uvidíme širokou škálu různých Jediů:

„Jedná se o slibné a optimistické časy, kdy jsou Jediové ukáznění a vznešení. To jsme chtěli reflektovat v jejich povaze, ale zároveň jim stále dáváme dostatek hloubky, aby prosvítaly jejich individuální osobnosti a odlišnosti. Rytíři Jedi Vrcholné republiky jsou jak ambiciózní, tak inspirativní. Ve zkratce jsou to ti dobří.“

Cavan Scott, autor komiksu The High Republic, dodává, jaké unikátní znaky můžeme u hrdinů očekávat:

„Stálo nás hodně času a snahy, aby naši Jediové vypadali jako reální a vyzrálí jednotlivci. Všichni jsou odlišní, přistupují k Síle individuálními a unikátními způsoby, a přesto mají společný cíl. Neslouží mimo pevně stanovené dogma, mají silné nadšení pro ochranu světla a života.  A všichni jsou v různých stádiích své individuální cesty. Někteří mají na své straně zkušenosti, jiní zase živost mládí. Někteří stále hledají své místo v Řádu, zatímco ostatní se bez starostí vžijí do vůdčích rolí. Někteří si možná nezvolili zrovna toho Jedie, se kterým slouží, ale všichni jsou odhodlaní provádět světlo galaxií. Samostatně jsou silní, společně jsou neporazitelní, ale ti nejlepší hrdinové mají před sebou lekce a výzvy, které musejí překonat. Čekají na nás skvělé časy.“

V období Vrcholné republiky žilo několik tisíců Jediů, knihami a komiksy nás ale bude provázet hlavně následující pětice.

Avar Kriss

Avar Kriss
Avar je nejzářnějším a nejvznešenějším příkladem Jediství. Vždy se snaží v lidech a situacích vidět dobro a nikdy neprojevuje známky sobectví. Je posílená životem na hranicích a výzvami, které to přináší, a je inspirací pro ty, kteří s ní pracují. Je soucitná,  dogmatická a vždy připravená se obětovat pro ostatní. Avar Kriss je nejlepší z nejlepších.

Loden Greatstorm

Loden Greatstorm

Loden je twi’lecký mistr Jedi a je považován za jednoho z nejlepších učitelů v Řádu Jediů. Loden je silný a moudrý, má dobrý smysl pro humor a na každý okamžik se dívá jako na studijní zkušenost. Vždy se snaží zlepšit sám sebe i ostatní okolo něj, hlavně své padawany.

Keeve Trennis

Keeve Trennis

Keeve je mladá rebelka a Jedijka, o které se mnozí domnívají, že má před sebou zářnou budoucnost. Kdyby jen tomu věřila i ona. Pohotová a více impulzivní, než by měla být, Keeve je rytířkou Jedi jen několik týdnů a je fascinovaná Avar, o jejíchž mnoha velkých skutcích slyšela. Je odhodlaná Avar a ostatním legendárním Jediům nasazených na stanici Starlight Beacon ukázat, co v ní je, ale první se musí naučit věřit v sama sebe, tak jako věří v Sílu.

Stellan Gios

Stellan Gios

Stellan je optimistický a  respektovaný mistr Jedi. Stellan si prošel Řádem společně s Avar Kriss a i když jsou často nasazeni jinde, ať už pro Jedie nebo Republiku, když pracují spolu, jsou vůdčí tým dvou hrdinů v akci. Stellana provází velká Síla a je to učitel od přírody. Aktuálně je nasazen v jednom chrámu Jediů na vzdálené planetě Caragon-Viner.

Vernestra „Vern“ Rwoh

Vernestra "Vern" Rwoh

Vern je čerstvá rytířka Jedi. Vernestra, mirialanka, byla padawankou Stellana Giose. Tvrdě pracuje a je oddána Řádu Jediů více než ostatní jejího věku. Ve svých šestnácti letech je jednou z nejmladších rytířek za poslední generaci. Má problém se začleněním mezi dospělé, ale zároveň je dobrým příkladem pro mladší Jedie.


První knihy a komiksy z období Vrcholné republiky začnou vycházet v srpnu 2020. Jejich přehled najdete zde.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments