Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Knižní a komiksové novinky ze sandiegského Comic-Conu

Jan Valušek 0

Dnes v noci proběhl na Comic-Conu diskuzní panel, který se zaměřil na komiksovou a knižní budoucnost Star Wars. Asi největším momentem bylo představení komiksové série The Rise of Kylo Ren, která se zaměří na pád Bena Sola k temné straně Síly. Nejednalo se ale zdaleka o jedinou novinku, kterou jsme se na panelu dozvěděli.

Obálka komiksů Allegiance

Komiks Allegiance byl představen již v květnu jako součást Cesty ke Star Wars: Vzestup Skywalkera. Nyní byla odhalena ilustrace, která bude sloužit jako obálka této čtyřdílné série. Pro připomenutí, komiks se odehrává krátce po osmé epizodě, kdy Odboj tvoří jen hrstka bojovníků za svobodu. Proto se generálka Leia rozhodne kontaktovat své bývalé spojence Mon Calamarijce, jejichž flotila dříve tvořila základ Povstalecké aliance.

Návrat do hradu Darth Vadera

Minulý rok vyšla komiksová minisérie Tales from Vader’s Castle, která vzala čtenáře do Vaderova hradu a vyprávěla příběhy s lehce hororovým nádechem. Nyní se tato série vrací pod názvem Return to Vader’s Castle a s ní i spisovatel Cavan Scott, jenž si připravil pět dalších příběhů. Ty se postupně zaměří na Darth Maula, velkomoffa Tarkina, Asajj Ventress, Jabbu the Hutta a samotného Vadera. O ilustrace se postará Francesco Francavilla (Afterlife with Archie). Komiks začne vycházet v říjnu 2019.

Sběratel síly

Román Force Collector je dalším dílem, které je součástí Cesty ke Vzestupu Skywalkera. Kniha je zasazená těsně před Sílu se probouzí a sleduje teenagera, který se snaží zjistit, jakou spojitost mají jeho tajemné schopnosti se Sílou s proslulými Jedii, a objevuje, co si pro něj Síla připravila.

„Chtěl jsem zachytit pocit, jaké to je neznat Star Wars, nevědět, kdo to byli Jediové,“ řekl o knize její autor Kevin Shinick. Proto se Force Collector odehrává na světě, kde se nachází málo zdrojů historického vědění, což popožene hlavního protagonistu, aby se vydal na vlastní dobrodružství. Když se hlavní postava dotkne nějakého objektu, uvidí jeho historii; jeho babička věří, že by mohl být citlivý na Sílu a povzbudí ho, aby šel prozkoumat galaxii.

Obrazový slovník odhaluje novou stíhačku TIE

Podobně jako předchozí kniha byl i obrazový slovník odhalen již dříve. Nyní jsme se však dočkali jeho obálky, která kromě detailnější pohledu na jednoho z Rytířů z Renu, droida D-O a blasterového luku od nové postavy Jannah, odhaluje také stíhačku TIE Dagger. (Tu jste mohli vidět už v březnu na uniklém plakátu.)

Tištěné vydání Dooku: Jedi Lost

Příběh hraběte Dooku vyšel v dubnu tohoto roku jako první „audio original“ kniha. Nyní byl její scénář přepsán a v říjnu vyjde v tištěné a elektronické podobě.

Synopsi knihy si můžete přečíst v našem starším článku:

Nová audiokniha prozkoumá minulost hraběte Dooku

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments