Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Knižní a komiksové novinky z newyorského Comic Conu

Jan Valušek 0

Na letošním newyorském Comic Conu samozřejmě nechyběli komiksové a knižní novinky ze světa Star Wars. Pojďme se podívat na ty nejzajímavější kousky, které byly představeny nebo přiblíženy a vyjdou v následujících měsících.

Alphabet Squadron od Alexandra M. Freeda

Autor novelizace Rogue One se tentokrát vrhl do období po bitvě o Endor. Skupinka pěti povstaleckých pilotů, z nichž každý pilotuje jiný typ lodě, bude v této knize pronásledovat a likvidovat imperiály a jejich přívržence a snažit se tak ukončit válku jednou pro vždy. Kniha vyjde v červnu 2019.

Alphabet Squadron

Shadow of Vader od Chucka Wendiga

Spolu s oznámením konce aktuálního komiksu o Vaderovi, se kterým se rozloučíme po 25. čísle, jsme se dočkali oznámení nové minisérie s názvem Shadow of Vader. V pěti číslech se dočkáme pohledu různých postav na Vadera a na to, jak je ovlivnil.

První číslo má připomínat Pátek 13., jelikož v něm Vader bude pronásledovat děti na letním táboře, v druhém čísle se objeví Willrow Hood a třetí představí pracovníka v márnici na Hvězdě smrti. V předposledním díle se podíváme na skupinku zfanatizovaných uživatelů temné strany Síly, tzv. „Acolytes of the Beyond“, a poslední se zaměří na pilota Nové republiky, jehož rodiče byli zabiti Darth Vaderem, a proto se připojí k Odboji, jen aby zjistil, že Leiyn otec byl právě Vader.

Shadow of Vader

Master & Apprentice od Claudie Gray

O této knize, jenž bude sledovat Qui-Gon Jina a Obi-Wana před událostmi první epizody, jsme už nějakou dobu věděli. Tentokrát ale byla odhalena její obálka. Master & Apprentice vyjde 16. dubna 2019.

Master & Apprentice

„Age of“ komiksy

Megasérie komiksů Age of Republic, Age of Rebellion a Age of Resistance už také byla představena dříve v San Diegu a stejně jako u Master & Apprentice jsme se dočkali obálek.

Greg Pak, autor Age of Rebellion, navíc odhalil, že komiks, který se zaměří na princeznu Leiu, jí bude sledovat v odbobí krátce před epizodou VI a dozvíme se v něm, jak Leia získala převlek námezdního lovce Boushhe, ve kterém se snažila vysvobodit Hana Sola z Jabbového paláce. Tento příběh jsme už mohli vidět v jednom dílu seriálu Forces of Destiny, ale v komiksu má být značně rozšířený a má se v něm objevit i Chewbacca a Bossk.

Age of Republic: Obi-Wan

Age of Rebellion: Princess Leia

Ostatní

To samozřejmě není vše, ale další novinky jsem považoval za méně podstatné, a proto je smrsknu do jednoho odstavce. Z knižní „encyklopedie“ žen Women of the Galaxy (30. října 2018) jsme dostali pár artworků, dětský komiks Adventures v prvním díle představí spolupráci Padmé a Jar Jara, v dalším čísle série Choose Your Destiny se objeví Anakin a Obi-Wan a knihy C-3PO Does Not Like Sand Who’s Who in the Galaxy dostali obálku.

Pokud se chcete dozvědět více, zamiřte na oficiální stránku Star Wars.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments