Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Kathleen Kennedy bude v čele Lucasfilmu ještě minimálně další tři roky

Jan Valušek 0

Kathleen Kennedy sedí na křesle prezidentky Lucasfilmu už od konce roku 2012 a zůstane tam minimálně do roku 2021. Této velmi úspěšné producentce totiž Disney prodloužilo smlouvu o tři roky. Informoval o tom americký Hollywood Reporter.

Pro fanoušky Star Wars se jedná o výbornou zprávu, jelikož tato zkušená a talentovaná žena v minulých letech pomáhala vytvářet snímky špičkové kvality. O tom nás můžou přesvědčit i jejich výsledky: dva ze čtyř filmů trhly přes miliardu dolarů (Poslední z Jediů a Rogue One) a jeden dokonce dvě miliardy (Síla se probouzí). Vždycky to však tak růžové nebylo – třeba Solo: Star Wars Story, který v kinech i přes pozitivní kritiku pohořel. Zde se ale jednalo o kombinaci několika faktorů včetně špatného načasování, které na sebe vzal šéf Disneyho Bob Iger.

Kathleen se z tohoto neúspěchu rychle vyhrabala a my se tak můžeme těšit na její další tvorbu. Ta by se dle Hollywood Reporteru měla zaměřit na seriály, jež budou objevovat nové postavy a příběhy. Prvním důkazem má být hraný seriál Jona Favreaua, který spolu se sedmou sérií Klonových válek bude startovat na připravované streamovací platformě od Disney, a Star Wars Resistance, jehož premiéry se dočkáme už příští týden. Neznamená to však, že se nedočkáme dalších filmů. Zcela novou trilogii totiž připravuje Rian Johnson, režisér osmé epizody, a tvůrci Hry o trůny Benioff a Weiss potom vytváří sérii několika filmů.

Tato zpráva tak naprosto vyvrátila spekulace od různých youtuberů a pochybných zdrojů, které tvrdily, že Kathleen Kennedy bude jako prezidentka Lucasfilmu v září 2018 končit.

Kathleen nás v podstatě dovedla do zlaté éry Hvězdných válek, jelikož není týden, co by nevyšlo něco z tohoto univerza – ať už se jedná o komiksy, knihy, seriály a v první řadě také filmy. Není tedy divu, že George Lucas této vyjímečné ženě věřil a předal ji tak velkou zodpovědnost.

Děkujeme za všechno, co jsi pro svět Star Wars udělala, a ať tě i v následujících letech provází Síla.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments