Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

John Williams začne nahrávat hudbu ke Star Wars: Vzestup Skywalkera příští měsíc

Jan Valušek 0

Skladatel John Williams začne nahrávat soundtrack k filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera v červnu. Podělila se o to zhotovitelka orchestru Sandy DeCrescent, která s Williamsem spolupracuje již od roku 1977, v rozhovoru pro Paksy Plackis-Cheng na LinkedInu.

DeCrescent nám také dala nahlédnout do toho, jak efektivně Williams pracuje:

„John Williams nahraje 15 minut každé tři hodiny. Někdy má těžký den a udělá 14. Ale někdy i 17. Je to neuvěřitelný člověk, je organizovaný, je to skvělý dirigent a všechno si perfektně rozloží. Existují lidé, kteří za tři hodiny sotva nahrají 10 minut.“

Před několika dny si skladatel promluvil s deníkem The Times a odhalil, že má složeno již 25 minut hudby. Navíc se mu první sestřih filmu dle vlastních slov velmi líbil. Vzestup Skywalkera bude nejen posledním dílem ságy Skywalkerů, ale také posledním Star Wars snímkem, na kterém se bude John Williams podílet.


Sága rodiny Skywalkerů vrcholí a vy se můžete těšit na známé herce i nové tváře. Vrátí se například Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo a Billie Lourd.

Nováčky v Epizodě IX budou Naomi Ackie, Richard E. Grant, Keri Russell, Matt Smith a Dominic Monaghan. Chybět nebude ani legenda Mark Hamill, nebo Anthony Daniels, Ian McDiarmid a Billy Dee Williams, který si zopakuje roli Lando Calrissiana. Na plátně uvidíme i Leiu Organu v podání Carrie Fisher. Tvůrci použijí dosud nezveřejněný materiál, který natočili k filmu Star Wars: Síla se probouzí.

Star Wars: Vzestup Skywalkera produkovali Kathleen Kennedy, J.J. Abrams a Michelle Rejwan. Výkonnými producenty byli Callum Greene a Jason McGatlin. Film režíruje J.J. Abrams, který spolu s Chrisem Terriem napsal scénář.

Star Wars: Vzestup Skywalkera dorazí do českých kin 19. prosince 2019.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments