Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

John Williams napíše pro Vzestup Skywalkera 135 minut hudby. Uslyšíme všechny známé znělky

Jan Valušek 0

Don Williams, bratr skladatele Johna Williamse, se v pátek zúčastnil diskuze na americké Akademii hudebního umění, kde se podělil o to, na čem aktuálně pracuje. Don jako obvykle pomáhá svému bratrovi se soundtrackem k novým Star Wars, a tak nás informoval, jak na tom aktuálně jsou.

„John začal dělat na nových Star Wars minulý týden. Musí napsat 135 minut hudby, což vám může říct, jak dlouhý bude samotný film. Zatím jsme na tom dělali čtyři dny a sotva jsme dotkli povrchu. Máme hotových něco okolo 34 minut.“

Jak sám Don naznačuje, dvě a čtvrt hodiny je na poměry blockbusterových filmů obrovské číslo. U Epizod VII a VIII, podobně jako u předchozích snímků, finální soundtrack trval okolo 77 minut. Znamená to, že se dočkáme nejdelšího Star Wars filmu vůbec? To lze jen z těchto údajů vyčíst těžko. I když je 135 minut v porovnání se 77 minutami nesrovnatelných, je nutné podotknout, že střih Vzestupu Skywalkera zatím rozhodně není u konce, a může se tedy lecco změnit.

Don také naznačuje, že pokud budeme pozorně poslouchat, uslyšíme známé znělky ze všech trilogií:

„Můžu vám říct, že všechny znělky, které jste kdy slyšeli, jsou i v tomto našem posledním díle. Leia, Yoda, Phantom, Darth… všechny tam budou. A jako obvykle je John schová. Musíte je hledat a až budete sedět a dívat se, najednou je uslyšíte a úplně vás odnesou.“


Sága rodiny Skywalkerů vrcholí a vy se můžete těšit na známé herce i nové tváře. Vrátí se například Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo a Billie Lourd.

Nováčky v Epizodě IX budou Naomi Ackie, Richard E. Grant, Keri Russell, Matt Smith a Dominic Monaghan. Chybět nebude ani legenda Mark Hamill, nebo Anthony Daniels, Ian McDiarmid a Billy Dee Williams, který si zopakuje roli Lando Calrissiana. Na plátně uvidíme i Leiu Organu v podání Carrie Fisher. Tvůrci použijí dosud nezveřejněný materiál, který natočili k filmu Star Wars: Síla se probouzí.

Star Wars: Vzestup Skywalkera produkovali Kathleen Kennedy, J.J. Abrams a Michelle Rejwan. Výkonnými producenty byli Callum Greene a Jason McGatlin. Film režíruje J.J. Abrams, který spolu s Chrisem Terriem napsal scénář.

Star Wars: Vzestup Skywalkera dorazí do českých kin 19. prosince 2019.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments