Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jedi: Fallen Order je hotový. První dojmy novinářů jsou pozitivní

Jan Valušek 0

Vývoj Jedi: Fallen Order je u konce a hra je připravená k vydání, které je nastaveno na 15. listopadu 2019. Vývojáři z Respawn Entertainment to oznámili na svém Twitteru.

Minulý týden měli vybraní novináři možnost se zúčastnit speciální akce a strávit se hrou přes tři hodiny. Jejich první dojmy jsou veskrze pozitivní. Mnoho z nich hlásí, že se po letech konečně jedná o pořádnou Star Wars hru, a titul označují za překvapení roku. Fallen Order prý sice není zrovna dvakrát inovativní, ale zato skvěle kombinuje prvky z jiných her. Příkladem může být soubojový systém silně inspirovaný herní sérií Dark Souls – ten se zakládá především na správně načasovaných úhybech a blokování útoků nepřátel.

Redaktoři z Game Informeru zmiňují, že byli překvapení, když zjistili, že značnou část hry strávíte prozkoumáváním světa. To doprovází řešení různých hádanek podobně jako ve hrách s Larou Croft či Nathanem Drakem.

V demu se mohli novináři vydat na tři planety – na již dříve oznámený Kashyyk, temný Dathomir a starodávné Zeffo. Zatímco první dvě planety fanoušci Star Wars znají z filmů či seriálů, Zeffo bylo vytvořeno speciálně pro tuto hru. Světy budete moci objevovat v jakémkoliv pořadí. Plnění hlavních úkolů a prozkoumávání dosud neobjevených míst vám poté přinese dovednostní body a kosmetické úpravy pro hlavního hrdinu Cala Kestise, jeho droida BD-1 a světelný meč. Na mapě se také budou nacházet místa, ke kterým se budete moci – nebo spíše muset – vracet, jelikož v dřívějších částech hry nebudete mít potřebné schopnosti, abyste se na ně dostali.

New Gameplay Today – Star Wars Jedi: Fallen Order

Příběh podle Polygonu nabízí velký potenciál a úspěšně zapadá do světa Star Wars. PC Gamer píše, že nejméně zajímavou částí videohry je hlavní postava – redaktoři jí označují za „nudnou a zmeškanou příležitost“.

Pokud budete hrát na jedné z výkonnějších konzolí, tedy na PlayStation 4 Pro či Xboxu One X, budete mít na výběr dva výkonnostní režimy. Jeden uzamkne snímkovou frekvenci na 30 FPS a dá přednost grafice, druhý vám vylepší hratelnost tím, že frekvenci odemkne a hra se bude blížit 60 FPS.


Autoři série Titanfall z Respawn Entertainment představují novou akční adventuru, která nabídne originální příběh ze světa Star Wars. Děj se bude otočit okolo padawana, který přežil tragické události z filmové epizody III a uskutečnění příkazu 66. Na cestě za obnovou řádu Jediů musí složit střípky své minulosti, dokončit trénink, získat nové schopnosti ovládání Síly a osvojit si umění boje s kultovním světelným mečem – a přitom všem ještě být neustále o krok před Impériem a jeho nelítostnými inkvizitory.

Star Wars Jedi: Fallen Order vyjde 15. listopadu 2019 na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments